نمایشگاه ها

شیرآلات سنسوردار

راهنمای خرید شیرآلات

در این نوشته ابتدا چند مورد تقریبا مشترک در مورد شیرآلات را توضیح میدهیم. سپس به تعریف انواع موجود شیرآلات ساختمان میپردازیم. یک سری از نکات را جهت خرید شیرآلات متذکر میشویم و در نهایت بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی ایران را معرفی میکنیم. سعی میکنیم در مورد بورس شیرآلات نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. قابل توجه که بیشتر تمرکز ما در این بخش بر روی شیرآلات ساختمان است.

شيرآلات یا شیر وسيله ای است معمولاً فلزی كه از آن برای باز و بست و تنظيم جريان مايعات و گازها استفاده می شود. شيرآلات به دو گروه شیرآلات بهداشتی كه همان شيرآلات ساختمانی و خانگی هستند و شيرآلات صنعتی تقسيم می شود. ابتدا شیر آلات را از نطر مکانیسم عملکرد مورد بررسی قرار میدهیم.

بدنه شیرآلات

بدنه شیرآلات‌ عمدتاً از آلیاژ برنج ساخته می شود. این آلیاژ ترکیبی از فلز برنج، روی و سرب می باشد. بهتر است در خرید شیرآلات مدلی خریداری کنید که درآن درصد بسیار ناچیزی سرب به کار رفته باشد. زیرا سرب ماده ای سمی بوده که برای سلامتی انسان خطرناک است. البته تولید کنندگان نیز این مورد را رعایت کرده و در ساخت شیرآلات بهداشتی خود کمتر از ۲.۵ درصد سرب استفاده می کنند. برخی دیگر از تولید کنندگان از استیل ضدزنگ برای بدنه شیرآلات‌ خود استفاده می‌کنند. شیرآلات کن و شیرآلات استیل البرز در بازار ازجنس تمام استیل می باشند. قیمت شیرآلات استیل نسبت به شیرآلات برنجی بیشتر بوده و در زمینه شیرهای لوکس بازار محسوب می شوند. بنابراین یکی از اولین مواردی که بایستی در خرید شیرآلات بهداشتی به آن توجه داشته باشید، جنس بدنه به کار رفته می باشد. معمولا بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی این نکات را در هنگام تولید رعایت میکنند.

انواع شیرآلات از نظر مکانیزم

 

جدای از شیرآلات ساده قدیمی و تکی، شیرآلات مخلوط به ۳ نوع اصلی تقسیم می شوند. شیرآلات فلکه ای، اهرمی و هوشمند این ۳ نوع را تشکیل می دهند. در ادامه در خصوص هرکدام به صورت مختصر توضیح خواهیم داد:

شیرآلات فلکه ای

این نوع شیرآلات مدتی بر بام خرید و فروش شیرآلات بهداشتی بودند. تمامی افراد برای خرید شیرآلات به این نوع شیرها نگاه می کردند. مکانیزم آن‌ها بسیار ساده است. یک عدد مغزی درون هر شیر وجود دارد که توسط یک فلکه چرخانده می شود.

چرخش فلکه در جهت عقربه های ساعت، باعث چرخش پیستون مغزی در خلاف جهت عقربه های ساعت می شود. این پیستون نیز یک واشر را به بدنه شیر فشار می دهد و جریان آب قطع می شود. عکس همین مکانیزم برای باز کردن جریان آب رخ می دهد.

شیرآلات فلکه‌ای

قطعه ای که بیشترین خرابی را در شیرآلات فلکه ای دارد، واشر است. واشر را به سادگی می توانید تعویض کنید. معمولاً خرابی واشر، چکه کردن شیر را به دنبال دارد.

 

پس از واشر، مغزی شیرآلات ممکن است خراب شود. تعویض مغزی شیرآلات از تعویض واشر ساده تر است. به راحتی با یک آچارفرانسه و یک پیچ گوشتی می توانید خودتان مغزی شیرآلات خود را تعویض کنید.

شیرآلات فلکه ای

موردی که به ندرت پیش می آید، خراب شدن فلکه شیرآلات فلکه ای است. ممکن است رزوه های آن خراب شده یا ترک بردارد و مجبور به تعویض آن شوید. برای تعویض این قطعه تنها به یک پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت.

شیرآلات فلکه ای قیمت کمتری دارند و بازه تغییر فشار آب در آن‌ها بیشتر است. برخی افراد نیز ظاهر این نوع شیرآلات را به نوع اهرمی ترجیح می دهند. قیمت این نوع شیرآلات از نوع اهرمی کمتر است و در صورت خراب شدن، هزینه تعمیر آن‌ها کمتر خواهد بود.

میزان خرابی شیرآلات فلکه ای بسیار بیشتر از شیرآلات اهرمی است. از آنجایی که کارتریج موجود در شیرآلات اهرمی در خارج از کشور تولید می شود و کیفیت بسیار بالایی دارد، به ندرت اتفاق می افتد که نیاز به تعمیر داشته باشند اما شیرآلات فلکه ای دارای مغزی هایی هستند که بسیار بیشتر خراب می شوند

شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی جدیدتر هستند و مکانیزم متفاوتی نسبت به شیرآلات فلکه ای دارند. این نوع شیرآلات خود به دو نوع تقسیم می شوند. برخی از آن‌ها دارای ۲ اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم هستند. برخی نیز یک اهرم مشترک برای آب سرد و گرم دارند

نوعی که دارای ۲ اهرم است، دارای ۲ کارتریج است و هرکدام مسئول باز و بسته کردن آب سرد یا گرم هستند. نوع دوم که نوع رایج تر است، تنها یک اهرم و یک کارتریج دارد. بالا و پایین رفتن اهرم باعث باز و بسته شدن مسیر اصلی آب می شود. با متمایل شدن اهرم به شما راست، آب به سمت سرد متمایل می شود. با چرخش اهرم به سمت چپ نیز، دمای آب بیشتر شده و آب به سمت گرم متمایل می شود.

اهرم وظیفه تغییر جهت و مکانیزم کارتریج را دارد. شیرآلات اهرمی واشر و مغزی ندارند و تنها یک کارتریج دارند. همین کارتریج است که تمامی این کارها را انجام می دهد و معمولاً قیمت بیشتری نیز از مغزی دارد. کارتریج ها پس از خراب شدن باید تعویض شوند و قابل تعمیر نیستند.

شیرآلات هوشمند و دیجیتال

این نوع شیرآلات هنوز جایگاه محکمی در بین خریداران ایرانی پیدا نکرده اند. قیمت بالای این نوع شیرآلات مهم‌ترین فاکتور عدم اقبال آن‌ها است. شیرآلات هوشمند به سادگی چند دکمه قابل برنامه ریزی هستند. درجات مختلفی برای دمای آب دارند و به سادگی قابل استفاده هستند. هنگامی که دستان خود را جلوی شیر آب ببرید، حسگر آن‌ها فعال شده و مسیر آب را باز می کند. به همین دلیل است که برای صرفه جویی در مصرف آب بهترین گزینه هستنداین یکی از مواردی است که در هنگام خرید شیر آلات میتوانید مد نظر داشته باشید.

شیرآلات هوشمند و دیجیتال

اگر این نوع شیرآلات خراب شوند، به سادگی قابل تعمیر نیستند و باید به نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید. بدون شک هزینه تعمیرات آن‌ها نیز به نسبت قیمت خرید آن‌ها بالا است.

انواع شیرآلات از نظر محل استفاده

در دنیای شیرآلات ۴ نوع شیر تولید و عرضه می شود. شیرآلات آشپزخانه، حمام، توالت و روشویی چهار نوع عمده شیرآلات منزل هستند

شیر روشویی کلاسیک دو پایه

اگر سینک روشویی شما دارای دو سوراخ است، شیر روشویی از نوع شیر تو کاسه دو پایه (همان شیرآلات پیچی کلاسیک اما دارای دو پایه) مناسب ترین انتخاب است. کنترل آب سرد و گرم در این نوع شیرآلات به وسیله دو دستگیره پیچی انجام می گیرد و جریان نهایی آب از یک عَلَم خارج میشود. همچنین می توانید دو عدد شیر اهرمی با دو خروجی جداگانه آب (یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم) خریداری نمایید که چندان کاربردی نمی باشد و سیستمی بسیار قدیمی است. البته در صورتی که تمایل به بستن یکی از سوراخ های سینک داشته باشید و یا باز ماندن یکی از سوراخ ها برای شما اهمیتی نداشته باشد می توانید از شیر اهرمی روشویی (شیر مخلوط) و یا شیر تکپایه پیچی ِکلاسیک نیز استفاده کنید

شیر روشویی اهرمی (شیر مخلوط)

در صورتی که سینک روشویی یک سوراخ دارد و یا شیرآلاتی برای تکمیل دکوراسیون مدرن خود خریداری می کنید، شیر اهرمی روشویی انتخاب مناسبی است. در این نوع شیر اهرمی فشار و دمای آب توسط یک دسته اهرمی کنترل می شود. از مزیت های شیرآلات اهرمی، کاربردی بودن، تنظیم راحت تر فشار و دمای جریان خروجی آب و سهولت استفاده می باشد. امروزه شیرآلات اهرمی در مدل های متنوع و به رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد

شیر روشویی

شیر روشویی پایه بلند

 

در صورتی که سینک روشویی شما فانتزی است و شیر روشویی باید در کنار سینک و بر روی کابینت زیر سینک نصب شود، شیر روشویی پایه بلند مناسب ترین انتخاب است.

البته در صورتی که مشکل برخورد دسته اهرمی شیر به دیواره سینک و یا دیوار وجود نداشته باشد می توان از شیر روشویی با ارتفاع بیشتر و یا حتی شیر ظرفشویی متناسب با دکوراسیون نیز استفاده کرد. مهمترین نکته در زمان خرید بهترین شیر روشویی پایه بلند اطلاع از نوع و ارتفاع سینک، ابعاد و محل قرار گرفتن دسته اهرمی شیرآلات مورد نظر است است.

شیر روشویی پایه بلند

شیر روشویی توکار دیواری

اگر مانند حالت قبل سینک روشویی شما فانتزی و یا روی کابینتی است، می توانید شیر روشویی هایی که بر روی دیوار نصب می شوند را نیز در نظر بگیرید. در این حالت سه سوراخ بر روی دیوار مورد نیاز است. دو عدد برای دستگیره های شیرآلات و یکی برای علم. در این حالت می توانید از فضای اطراف سینک که آزاد شده است، استفاده های دیگری کنید

شیرآلات روشویی چشمی (شیرآلات سنسوردار)

شیرآلات اتوماتیک، به عنوان جدیدترین مدل شیر روشویی، دارای حسگرهایی است که با نزدیک شدن دست به آنها (بدون نیاز به تماس فیزیکی) جریان آب برقرار می شود و زمانی که دست از سنسورها فاصله می گیرند جریان آب قطع می شود. شیرآلات چشمی معمولاً با برق کار می کنند اما باتری تعبیه شده در آنها جلوی از کار افتادن شیر در زمان قطع برق می گیرد. مدل های چشمی مخصوصاً برای بیمارستان ها و اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی در نظر گرفته می شوند.

شیر روشویی لمسی

این شیرآلات نیز از گروه شیرآلات هوشمند می باشد. بجای باز و بسته کردن شیر روشویی به وسیله دسته اهرمی، کوچکترین تماس فیزیکی با بدنه (و یا قیمت خاصی از این شیر) جریان آب را قطع و وصل می کند. این نوع شیرآلات بهداشتی برای زمانی مناسب است که دست کاربر آلوده می باشد و تنها یک تماس پشت دست او کافی است تا جریان آب برقرار شود

شیر روشویی کم مصرف

یکی از مهمترین مواردی که روز به روز اهمیت بیشتری می یابد، مصرف بهینه آب است. قطعه ای که در مصرف بهینه آب نقشی اساسی دارد، پرلاتور (آبفشان) است که با مخلوط کردن هوا با آب، بدون کاهش فشار آب خروجی، صرفه جویی قابل توجهی را پدید می آورد. اگر آبفشان شیرآلات از نوع پرلاتور سکه ای باشد، به راحتی و بدون نیاز به آچار قابل باز و بسته کردن و نظافت خواهد بود. همچنین، قُطر کارتریج نیز بی تاثیر نیست. شیرآلات با کارتریج 25 میلیمتری نسبت به شیرآلات با کارتریج 40میلیمتری، میزان خروجی آب کمتری دارد. اما جای نگرانی نیست چون پرلاتور (کاهنده مصرف آب) فشار مناسب آب خروجی را تضمین می کند.

شیر روشویی رنگی

زمانی که نوع شیر مورد نظر خود را مشخص کردید، نوبت به تصمیم گیری در مورد رنگ شیرآلات می رسد. رنگ آبکاری به سلیقه و ترجیح شخص شما و دکوراسیون حمام و دستشویی مورد نظرتان بستگی دارد. استفاده از چند رنگ آبکاری در حمام با اینکه غیر معمول است اما به فضا بُعد می بخشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید هارمونی این آبکاری هاست. مثلا اگر لوازم حمام شما به رنگ مسی هستند، می توانید شیرآلاتی به رنگ سفید و یا رزگلد تهیه کنید. همچنین می توانید به ترکیب مات یا براق بود لوازم و آبکاری شیرآلات توجه کنید. در نظر داشته باشید رنگ های خنثی مانند کروم، سفید، مشکی و استیل با لوازم حمام و دستشویی به هر رنگی هماهنگی دارند. یکی از دلایل محبوبیت آبکاری کروم نیز همین است. شیرآلات مات کمتر از شیرآلات براق اثر انگشت و لک قطرات آب را نمایان می کنند، این در حالی است که شیرآلات براق ظریف تر به نظر می رسند

بهترین شیر روشویی رنگیبهترین شیر روشویی رنگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیر روشویی رنگی شیر روشویی رنگی

 

ابعاد بهترین شیر روشویی

ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. اگر قفسه ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیرآلات را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید. زاویه مناسب پاشش آب از آبریز به نسبت سینک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت متناسب نبودن، آب از سینک به بیرون پاشیده شود. علاوه بر این، به ابعاد دسته اهرمی، ارتفاع و طول آبریز روشویی توجه کنید تا متناسب با سلیقه و نیاز شما باشد.

شیر توالت

شاید شیر توالت به اندازه سایر شیرآلات در معرض دید نباشد، اما در زیبایی و دکوراسیون حمام و دستشویی و ایجاد فضای مورد نظر بسیار تأثیر گذار است. معمولاً تهیه شیر دستشویی بیشتر با در نظر گرفتن ظاهر و قیمت شیر توالت آن انجام می گیرد و موارد مهمی مانند گارانتی شیر بررسی نمی شود. این در حالی است که بهترین شیرآلات توالت، دارای ضمانت و خدمات پس از فروش نیز هستند. بسیاری از پرفروش ترین و بهترین شیرآلات ایرانی، قیمت مناسب و طرح های منحصر به فردی در کنار گارانتی معتبر ارائه می دهند.

شیرآلات توالت

ویژگی های بهترین شیر توالت

جنس بدنه بهترین شیرآلات توالت، آلیاژ برنج کم سرب (سرب زیر 2.5 درصد) است.

دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش است، چرا که تولید کنندگان به کیفیت آنها اطمینان دارند.

کارتریج با کیفیتی در آن به کار رفته است و در نتیجه حرکت دسته اهرمی بسیار نرم و روان است

در ظاهر بهترین شیر توالت، از قطعات پلاستیکی کمتری استفاده شده است. در نتیجه تمیز کردن آن آسان است و دوام بالاتری دارد.

پرداخت سطح آن کوچکترین موجی ندارد. در نور مناسب ظاهر شیر توالت را از این نظر بررسی کنید.

آبکاری بهترین شیر توالت، دارای بالاترین کیفیت است و ظاهر آن خط خوردگی ندارد.

لنگی هایی که برای اتصال شیر به لوله کشی درون دیوار استفاده می شود، باکیفیت و از جنس آلیاژ برنج باشد.

قالپاق دیواری (قطعه ای که برای پوشاندن محل اتصال شیر به دیوار مورد استفاده قرار می گیرد) با طرح شیر هماهنگ باشد و لنگی ها را به خوبی پوشش دهد. اینها مواردی است گه هنگام خرید شیرآلات باید له آنها دقت شود.

شیرآلات

شیر توالت اهرمی یا کلاسیک

تصمیم گیری در مورد خرید شیرآلات اهرمی و یا کلاسیک از اولین مراحل انتخاب شیر است. شیرآلات توالت اهرمی نسبت به شیرآلات کلاسیک، دوام بیشتر و کیفیت بالاتری دارد و بهتر است شیرآلات توالت نیز از نوع اهرمی خریداری شود. همانطور که در مقاله قیمت شیرآلات اهرمی، برتری شیرآلات اهرمی نسبت به شیرآلات کلاسیک مورد بررسی قرار گرفته است، بطور خلاصه، کارتریج شیر اهرمی نسبت به مغزی شیرآلات کلاسیک کمتر دچار چکه و سایر مشکلات می شود و احتمال نیاز به تعویض آن کمتر است. کار با شیرآلات بهداشتی اهرمی راحت تر است و تنوع قیمت و رنگ این نوع شیرآلات بیشتر است. کاربرانی که به دنبال خرید شیر توالت ارزان هستند انتخاب های بیشتری پیش روی خود دارند و می توانند انواع شیر دستشویی را پیش از خرید مقایسه نمایند. تعداد سوراخ های مورد نیاز برای نصب شیر توالت (چه اهرمی و چه کلاسیک) دو عدد و با فاصله استاندارد است.

شیر دستشویی توکار و روکار

در شیرآلات دستشویی روکار، ساز و کار شیر توالت که درون تنه آن قرار دارد بر روی دیوار نصب می شود. در حالی که در شیرآلات توکار، تنها بخش شیرآلات که بر روی دیوار قابل مشاهده است کاور و دسته های تنظیم آب است. باقی اتصالات و لوازم شیر مانند کارتریج و مغزی توکار درون دیوار قرار می گیرند و قابل مشاهده نیستند. شیر دستشویی توکار از نظر ظاهری مدرن تر و زیباتر است و نظافت آن ساده تر انجام می شود اما فرایند نصب شیرآلات توکار دشوار تر و در صورت نیاز به تعمیر دسترسی به بخش های داخلی آن پیچیده تر است

شیرآلات دستشویی رنگی

رنگ شیر توالت در فضا سازی و بٌعد بخشیدن به محیط تاثیر بسیاری دارد. یکی از ترندهای روز استفاده از شیر با آبکاری های آنتیک مانند مسی و زیتونی در سروی هاس بهداشتی مدرن است. باید در نظر داشت بعضی از انواع آبکاری شیر  مانند کروم، استیل یا سفید و مشکی با تمام رنگ ها جور هستند و در انواع دکوراسیون ها قابل استفاده هستند. برای انتخاب بهترین شیر توالت می توان رنگ های متنوع را مقایسه و هماهنگ ترین آن ها را انتخاب کرد

شیر حمام کلاسیک

شیرآلات حمام کلاسیک، از انواع قدیمی شیر  است که دو دستگیره پیچی دارد. دستگیره سمت راست (از روبرو) به طور اختصاصی برای تنظیم جریان آب سرد و دستگیره سمت چپ، برای تنظیم جریان آب گرم کاربرد دارد. در واقع برای تنظیم جریان آب خروجی باید از هر دو دستگیره استفاده شود تا میزان دلخواه آب سر و گرم ترکیب شود. مغزی شیرآلات کلاسیک دوام کمتری نسبت به مغزی شیر اهرمی یا همان کارتریج دارد و ممکن است به مرور زمان دچار چکه شود

شیرآلات

شیر حمام اهرمی

اگر کاربران شیر دوش حمام کودکان و یا افراد سالخورده نیز هستند، قابلیت تنظیم راحت دما و فشار آب اهمیت زیادی دارد و شیرآلات اهرمی حمام مناسب ترین انتخاب هستند. کار با شیر حمام اهرمی آسان تر است و این نوع شیر از نظر فنی کیفیت بالاتری دارند و دارای قطعه ای به نام کارتریج هستند. کارتریج سرامیکی شامل دو دیسک سرامیکی کاملاً پولیش شده هستند که بر روی هم می لغزند. لغزش این دو سطح در شیر حمام اهرمی بر روی هم جریان آن را با باز و بسته کردن مسیر آب کنترل می کند. شیر  دوش اهرمی دوام بیشتری دارند و احتمال چکه آب را نیز کاهش می دهند. قیمت شیر حمام اهرمی دامنه گسترده تری دارد و دست شما را هنگام خرید شیر حمام باز می گذارد.

شیر حمام توکار

شیر  دوش توکار بسیار شیک و جذاب هستند. مکانیزم این نوع شیر یعنی کارتریج، دایورتور و سایر اتصالات آن درون دیوار تعبیه می شود. تنها بخشی که بر روی دیوار قابل مشاهده است، پنل کنترل جریان آب و سردوش علم است. شیر حمام توکار فضایی مینیمال و مدرن ایجاد می کند که در سرویس های حمام کوچک بسیار کاربردی است. نصب شیر حمام توکار، باید قبل از پایان کاشی کاری و سایر ظریف کاری های دیوار حمام انجام گیرد. به دلیل دردسر زیاد تعمیرات شیر  توکار بعد از پایان نصب، کیفیت این مدل ها اهمیت بسیار زیادی دارد

شیرآلات

 

شیر ظرفشویی اهرمی یا کلاسیک

 

معمولاً اولین مرحله در هنگام خرید شیرآلات، تصمیم گیری در مورد کلاسیک و یا اهرمی بودن آنها است. همانطور که به تفصیل در مقاله شیرآلات اهرمی بررسی شده است، در حال حاضر مناسب ترین و بهترین شیرآلات از نوع اهرمی است. اگرچه می توانید برای شیر آشپزخانه، شیرآلات کلاسیک را نیز در نظر داشته باشید؛ اما فراموش نکنید شیرآلات بهداشتی اهرمی با کارتریج سرامیکی دوام بیشتری دارند. همچنین امکان چکه کردن آب در طولانی مدت نیز کمتر است و در صورت بروز این مشکل، تعمیر چکه شیر آب با تعویض کارتریج آن به راحتی امکانپذیر خواهد بود. علاوه بر این، تنوع رنگی شیر آشپزخانه اهرمی نیز بیشتر است. کاربرانی که به دنبال خرید شیر ظرفشویی ارزان قیمت اهرمی هستند نیز می توانند رنگ های مختلف آنرا با یکدیگر مقایسه و مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در هنگام تصمیم گیری در مورد اهرمی و یا کلاسیکِ دو پایه بودن شیر آشپزخانه، حتما به تعداد سوراخ های سینک آشپزخانه خود نیز دقت نمایید

شیر ظرفشویی شلنگدار یا شاوری (pull-out sink mixer tap)

در حال حاضر شیر شاوری در بازار وجود دارد که با در نظر گرفتن کارکرد مورد نظر می توان برای خرید شیر ظرفشویی شاوری (شلنگدار) مناسب اقدام کرد. مکانیزم این نوع شیر آشپزخانه امکان بیرون کشیدن بخش آبریز شیر (محل خروج آب) را به واسطه شلنگی نسبتاً بلند فراهم کرده است. در انتهای دیگر شلنگ شاوری، وزنه هایی تعبیه شده است که با وارد کردن کشش اندکی باعث سهولت قرار گرفتن شلنگ در جای خودش می شود. شیر آشپزخانه شلنگدار برای شستشوی قابلمه ها، ظروف بزرگ و اطراف سینک بسیار مناسب است. تنها موردی که ممکن است کمی دردسر ساز باشد، نصب شیر ظرفشویی شلنگدار است .

شیرآلات شاوری

شیر ظرفشویی فنری (pull-down spring sink mixer tap)

شیر ظرفشویی فنری نیز مانند شیر ظرفشویی شاوری از نوع شلنگدار است با این تفاوت که دامنه حرکتی آن کمی کمتر از شیر شاوری است و عَلَم آن حالتی ارتجاعی و فنری دارد. برای حرکت دادن عَلَم فنری باید قسمت آبریز آن را کمی به سمت پایین کشید تا از گیره خود آزاد شود. ارتفاع شیر آشپزخانه فنری معمولاً بیشتر از سایر مدل های شیر ظرفشویی است و برای آشپزخانه هایی با فضای زیاد مناسب است. هر دو نوع شیر ظرفشویی فنری و شلنگدار معمولاً دارای حالت اسپری کننده نیز هستند که سهولت بیشتری را برای شستشو و نظافت سینک فراهم می آورند.

خرید شیرآلات

 

 

شیر ظرفشویی دوکاره (شیر ظرفشویی دو منظوره)

شیر ظرفشویی دوکاره، خصوصاً در مناطقی که نیاز به شیر آب تصفیه دارند، یکی از بهترین شیرآلات آشپزخانه است. شیر دو منظوره دارای دو خروجی آب است. خروجی اول مربوط به آب لوله کشی است که برای مصارف شستشو بکار می رود و خروجی دوم مربوط به آب تصفیه و مناسب آشامیدن است. پیش از آنکه آب لوله کشی از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود به دستگاه تصفیه آب هدایت می شود و از آنجا بصورت تصفیه شده در اختیار کاربر قرار می گیرد. نکته ای مهم که میتواند بر تصمیم گیریتان هنگام خرید شیرآلات تاثیر داشته باشد.

خرید شیرآلات

شیر ظرفشویی چشمی یا لمسی

باز و بسته کردن شیر  ظرفشویی اهرمی معمول از طریق دستگیره پیچی و یا دسته اهرمی انجام می شود. در هر دو این حالت نیاز به تماس سطح دست با دسته شیر و وارد کردن فشار کافی است. در صورتی که دست کاربر کف آلود و یا آغشته به مواد غذایی باشد، شیر  آشپزخانه به سرعت دچار آلودگی می شوند. تکنولوژی جدید شیر لمسی برای حل این مشکل پدید آمده است. افراد می توانند با یک لمس کوتاه تنه شیر جریان آب را برقرار و قطع نمایند. همچنین در شیر چشمی نیز بدون نیاز به لمس شیر و تنها با قرار گرفتن دست در مسیر سنسور شیر سینک ظرفشویی، جریان آب کنترل می شود

شیر ظرفشویی دیواری

در صورتی که پشت شیر سینک ظرفشویی پنجره وجود ندارد و یا لوله های خروجی آب در دیوار تعبیه شده اند خرید شیر ظرفشویی دیواری، بهترین انتخاب است. این نوع شیرآلات علاوه بر مدرن سازی آشپزخانه، فضای کمتری را در نیز اشغال می کند و اطراف سینک را خلوت تر نشان می دهد. برای بسیاری از کاربران، مدل های دیواری جذابیت بالایی دارد.

ابعاد بهترین شیر ظرفشویی

دامنه حرکتی، ارتفاع شیر ظرفشویی و محدوده ای از سینک که پوشش می دهد، عوامل دیگری تعیین کننده در خرید بهترین شیر ظرفشویی هستند. اگر قفسه ظروف شما بالای سینک قرار دارد، یک شیر آشپزخانه با ارتفاع زیاد انتخاب مناسبی نخواهد بود. از طرفی شیر آشپزخانه با علم کوتاه نمی تواند تمام بخش های سینک ظرفشویی دوکاسه را پوشش دهد. مطمئنا بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران سعی در رعایت نکات مذکور را دارند.

بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران

 

در این جا چند تا از بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران را معرفی میکنیم.

شرکت گسترش فنآوری سیستم های لوله کشی ایرانیان

این شرکت نمایندگی جورج فیشر را دارد. میدانیم که جرج فیشر یکی از  بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران محسوب میشود.

شرکت جورج فیشر فعالیت خود را با تمرکز بر روی سه زمینه­ ی اصلی سیستم­ های لوله ­کشی، ساخت قطعات خودرو و ابزار کنترل و ماشین آلات در سال 1802 میلادی در کشور سوییس آغاز نمود. مدیریت مرکزی و سایت اصلی تولید سیستم­ های لوله­ کشی جورج فیشر در شهر Schaffhausen کشور سوییس قرار دارد. با این حال این شرکت دارای 125 شرکت و 48 کارخانه تولید در کشورهای مختلف جهان است.

سیستم های لوله کشی+GF+ یکی از سه واحد تجاری شرکت جورج فیشر و تامین کننده جهانی پیشرو در صنعت پلاستیک و فلز می باشد. فعالیت ما به طراحی، ساخت و بازاریابی سیستم های لوله کشی برای انتقال امن و مطمئن مایعات و گازها اختصاص یافته است.
سیستم های لوله کشی +GF+دارای بیش از 100 هزار محصول برای کاربردهای گوناگون و بازارهای تخصصی از لوله، اتصالات و شیر آلات تا ابزارهای اندازه گیری و تکنولوژی های مربوطه به آنها است. همچنین در فن آوری های ما، راه حل های خاصی برای هرگونه کاربرد در انتقال مایعات و گازها در صنعت ساخت و ساز و تاسیسات آب و گاز وجود دارند.
علاوه بر آن شما از 50 سال دانش فنی در زمینه توسعه محصول و تولید پلیمرهابهره مند خواهید شد،

 

 

استیل البرز

استیل البرز تولید کننده انواع هود و وسایل اشپزخانه است. یکی دیگر از موارد تولیدی شیرآلات میباشد.

مأموریت ها:

حضورمؤثردر بازارهاي هدف داخلي و خارجي و افزايش توان رقابت پذيري محصولات و خدمات.ارتقاء بهره‌وري، افزايش کیفیت و كاهش هزينه‌ها و ضايعات از طريق استفاده بهينه از منابع.تعامل پايدار با شرکاي کسب و کار به منظور تامین مواد اولیه و طراحی محصولات مناسب، به موقع و منطبق بانيازهای حال و آینده بازار تولید، ارائه و عرضه محصولات و خدمات مورد نیاز مصرف کنندگان در تمامی نقاط بازار هدف با بیشترین ارزش افزوده برای مصرف کنندگان بكارگيري و توانمندسازي نيروهاي متخصص و متعهد ، بعنوان با ارزش‌ترين سرمايه‌هاي سازمان.

با توجه به کیفیت تولیدات این شرکت میتوان آن را دز زمره بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران قرار داد.

 شیرآلات کاویان

پس از 20 سال، خانواده شیرآلات کاویان، با وجود تمام سختی ها با جان و دل به تولید ادامه می دهد و فرصت کار و ایده پردازی در محیطی سالم را برای جوانان ایران فراهم می آورد.
امروز که بورس های شیرآلات پر از محصولات تکراری و یکنواخت شده، دغدغه کاویان ارائه شیرآلاتی خلاقانه، غیر کپی و باکیفیت به مصرف کنندگان است. شیرآلاتی که لذت صرفه جویی در مصرف آب را برایمان رقم می زند.

چشم انداز

مطرح شدن به عنوان یکی از الهام بخش ترین مجموعه های تولیدی شیرآلات بهداشتی و دستیابی به جایگاه پنجم در بازار ایران و نفوذ به بازارهای جهانی، جهت ایجاد تجربه ای متفاوت برای بازارهای هدف تعیین شده.

ماموریت سازمانی

با بهره گیری از تکنولوژی های نوین و نیروهای انسانی دانش محور و انگیزه مند، جهت ارائه محصولاتی متنوع و خلاقانه با کیفیتی شایسته و در شان مصرف کنندگان شیرآلات و متناسب با خواسته های آنها به فعالیت می پردازیم.

با توجه به جایگاه این شرکت باید این شرکت را جز بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران را معرفی میکنیم.

شادان

شرکت شیرآلات بهداشتی شادان  پس از گذشت دو دهه فعالیت در صنعت شیرآلات و کسب تجربه موثر با بهره گیری از متخصصین، مهندسان و پرسنل مجرب توانسته است گامی بلند در جهت تولید شیرآلات بهداشتی در مدل های فانتزی، اهرمی و کلاسیک همگام با نیاز مشتری بردارد. از جمله دستاوردهای این شرکت تولید محصولات با کیفیت مطابق با استاندارد ملی ایران، استاندارد CE اروپا و استاندارد های بین المللی2015 ISO 9001 می باشد. این شرکت را باید در زمره بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران را قرار داد.

گروه شیرآلات کسری

گروه کسری از سال 1367 فعالیت خود را در زمینه واردات تجهیزات بهداشتی ساختمان آغاز کرد و پس از سالها تلاش و کسب تجربه ارزشمند در این صنعت، اقدام به تاسیس کارخانه شیرآلات بهداشتی کسری در سال 1381 نمود. از همان ابتدای راه، نگرش مشتری‌مداری حاکم بر فعالیت‌های گروه، موجب شده تا جلب رضایت مشتریان، بهبود کیفیت محصولات، نوآوری مستمر و خدمات پس از فروش گسترده، جزو مهمترین اصول و ارزش‌های گروه شیرآلات کسری باشد. استانداردهای تولید و کنترل کیفیت گروه کسری، در بالاترین حد ممکن تعیین شده است و کلیه محصولات قبل از خروج از خط تولید، تحت سخت‌ترین آزمایشات قرار می‌گیرند. اخذ گواهینامه ایزو 9001، کسب گواهینامه ملی استاندارد ایران، اخذ استاندارد CE اروپا و حضور قدرتمند در بازارهای داخلی و خارجی، شاهدی بر این مدعی است.

هم اکنون گروه کسری با تولید انواع شیرآلات بهداشتی در بیش از 150 طرح، رنگ و مدل مختلف یکی از بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران و خاورمیانه است.

مجموعه صنعتی درخشان

مجموعه صنعتی درخشان از سال ۱۳۶۷ با هدف تولید شیرآلات بهداشتی ساختمانی با رعایت استانداردهای جهانی فعالیت خود را آغاز نمود. چشم انداز موسسین مجموعه تولید محصولاتی درخور شان مصرف کننده ایرانی بوده و در همین راستا حداکثر تلاش خود را نموده و گواهینامه‌ها و لوح‌های سپاس گوناگونی که در این سالها اخذ نموده خود مویدی بر این موضوع بوده است. امروزه این مجموعه صنعتی خود را به عنوان یکی از بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی در ایران و مطرح کرده است.

بورس شیرآلات

معرفی چند وب سایت جهت خرید شیرآلات

چارسو بسیار دستهبندی قوی در این زمینه دارد.

ابزاراینا یکی از دسته‌های اصلی آن شیرآلات است.

فروشگاه ساتک که در زمینه وسایل آشپزخانه فعالیت دارد و یکی از دسته‌های آن شیرآلات است.

جمع بندی

شیرآلات را از دو جنبه مورد بررسی قرار دادیم از لحاظ فنی و مکان نصب و انواع آنها را معرفی کردیم. لذا برای خرید شیرآلات ابتدا نوع مورد نیاز خود را تعیین کنید. بودجه خود را برای خرید شیرآلات در نظر بگیرید. به فروشگاههای آنلاین و از وبسایت بهترین برندهای شیرآلات ساختمانی دیدن کنید و قیمتها را استعلام کنید. در صورت لزوم حضوری به فروشگاهها رفته و خرید شیرآلات خود را انجام دهید.

منابع

منبع 1 ، منبع 2 ، منبع 3 ، منبع 4 ، منبع 5 ، منبع 6، منبع 7 ، منبع 8