نمایشگاه ها

اقتصاد ایران ظرفیت و تنوع خود را به رخ می‌کشد

عرض اندام صنایع «نساجی» و «پوشاک» ایران زیر فشار تحریم‌ها

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی (ایران‌تکس 2019) و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک (ایران مد 2019) روز گذشته – دوشنبه هجدهم آذر 98- به طور همزمان در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کردند.

در این دو نمایشگاه که در اوج تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سیاسی وارده بر جمهوری اسلامی ایران برپا شده‌اند 355 بنگاه اقتصادی شامل فعالان تولید و تجارت و خدمات صنایع مربوطه از ایران و کشورهای دیگر مشارکت کرده‌اند که این گستردگی، حکایت از ظرفیت‌های بالا و توانمندی و تنوع اقتصاد، تولید و تجارت ایران دارد.

در مراسم آغاز به کار این دو نمایشگاه، الیاس حضرتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، مهدی دیانی و نلسون حضرتی اعضای هیات مدیره و جم عزتی معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به همراه افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت «صمت» حضور  داشتند.

در بیست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌آلات، مواد اوليه و محصولات نساجي 160 شرکت ایرانی و 75 شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، بلژیک، ترکیه، چین، هند، اسپانیا، اوکراین و استرالیا جدید ترین تولیدات و خدمات خود را در حوزه صنعت نساجی در معرض دید و قضاوت اهل فن قرار داده‌اند.

در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک هم 120 شرکت داخلی، ضمن ارائه جدیدترین کلکسیون‌های تولیدی خود، طرح‌های تولیدی برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی را مطرح و معرفی کرده‌اند.

به گفته علی مرادی رئیس ستاد برگزاری بیست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللي صنعت نساجی ایران و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک و مدیرعامل شرکت سامع پادنوین اهمیت نمایشگاه نساجی تهران موجب شده است تا کشورهای هند و چین به صورت پاویون (گروهی) در نمایشگاه حضور داشته باشند، وی گفت: برگزاری 15 کارگاه علمی و دو همایش تخصصی با حضور متخصصان و استادان دانشگاه‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای بازدید چند هیئت تجاری و بازرگانی خارجی؛ برخی از برنامه‌های جانبی بیست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللي صنعت نساجی ایران است.

مرادی با بیان اینکه بیست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللي صنعت نساجی در فضایی بالغ بر 23 هزار مترمربع برگزار می‌شود، افزود: در این نمایشگاه انواع تجهیزات، صنایع و خدمات مربوطه از جمله: ماشین‌آلات نساجی، قطعات، چرخ خیاطی، ماشین‌های گلدوزی و دوخت و برش، انواع منسوجات خانگی و لوازم و قطعات وابسته، پارچه، پوشاک، انواع نخ والیاف و دیگر مواد اولیه صنایع نساجی به نمایش گذاشته شده است.

مشروح گفتگوی «اقتصاد و نمایشگاه» با علی مرادی مدیرعامل شرکت سامع پادنوین در همین صفحه از نظر خوانندگان «اقتصاد و نمایشگاه» می‌گذرد.