نمایشگاه ها

آرکو

حضور موفق «شرکت آرکو» در بازارهاي داخلي و صادراتي

شهرام جوان مديرعامل «شرکت آرکو»: حضور موفق «شرکت آرکو» در بازارهاي داخلي و صادراتي

شرکت آرکو فعاليت خود را از سال 1395 در زمينه واردات، جک صندلي اداري، مديريتي و صندلي هاي OPEN  آغاز کرد و در مدت کوتاه فعاليت خود به دليل کيفيت بالاي محصولات توليدي موفق به جلب نظر مشتريان شده است.

در نمايشگاه بين المللي صنعت مبلمان مهمان غرفه شرکت آرکو بوديم و با شهرام جوان مديرعامل اين شرکت در رابطه با برنامه ها و فعاليت هاي مجموعه آرکو گفت و گويي را انجام داده ايم که مي خوانيد:

لطفا سير فعاليت هاي آرکو را براي مخاطبان ما شرح دهيد؟

شرکت آرکو فعاليت خود را در سال 95 آغاز کرد، فعاليت اصلي شرکت از واردات جک صندلي اداري، مديريتي و صندلي هاي OPEN  شروع شد و سپس به مرور زمان با تقاضاي بازار، شروع به توليد قطعات ديگرصندلي مثل توليد قطعات مکانيزم تک دسته و دوسته، سيني و رکاب صندلي OPEN ، پد نرم دسته صندلي و… در آرکو کرد. فرآيند ساخت محصولات آرکو از صفر تا صد شامل برش کاري، رنگ کوره اي و… در خود مجموعه انجام مي شود.

از سوي ديگر آرکو خط توليد آبکاري نيکل کروم را دارا است و يکسال است که با استفاده از دستگاه تزريق pu، دستگاه هاي پد نرم صندلي ها را تزريق مي کند.

در مجموع فعاليت هاي کارخانه ما شامل ساخت مکانيزم وپد دسته صندلي، خط توليد آبکاري نيکل کروم، خط رنگ الکترو استاتيک، 20عدد دستگاه پرس، خط مونتاژ، دستگاه بسته بندي و دستگاه تزريق فوم گرم مي شود.

چه طرح هاي توسعه اي در دست اقدام داريد؟

براساس چشم اندازي که تعريف کرده ايم، قصد داريم، تمام قطعات صندلي از جمله خود صندلي را توليد کنيم و اميدواريم بتوانيم تا سال 1403 در عرصه توليد صندلي به خودکفايي برسيم.

چه برنامه اي براي افزايش اشتغالزايي داريد؟

داشتن کادري مجرب و متخصص يکي از رموز موفقيت آرکو است، در حال حاضر بالغ بر 60 نفر به طور مستقيم و 100 نفر غيرمستقيم با مجموعه آرکو همکاري مي کنند و قطعا در آينده با اجراي برنامه هاي توسعه اي و گسترش فعاليت هاي شرکت، نيروهاي جوان و متخصص را جذب خواهيم کرد.

 در زمينه مشتري مداري و فروش چه گام هايي برداشته ايد؟

در زمينه مشتري مداري سعي کرده ايم، محصولات خود را با بالاترين کيفيت و کمترين قيمت در اختيار مشتريان قرار دهيم به طوري که در اين زمينه رقيبي نداريم. شرکت آرکو داراي يک دفتر اصلي  واقع در خيابان چهاردانگه تهران است که همه خدمات و محصولات بدون واسطه و به صورت مستقيم در اختيار مشتريان گرامي قرار داده مي شود.

   آيا در عرصه صادرات برنامه اي داريد؟

شرکت آرکو جزء دو شرکت برتر در سطح کشور است که  با کيفيت عالي درحال توليد محصولات اين حوزه مي باشد و به دليل کيفيت بالا قطعا مورد استقبال شرکت هاي خارجي نيز قرار مي گيرد.

براساس برنامه ريزي هاي انجام شده به دنبال حضور جدي و فعال تر در بازارهاي صادراتي هستيم و در حال حاضر محصولات خود را به صورت محدود به 4 کشورعراق، ترکيه، سوريه و آذربايجان صادر مي کنيم.

  ارزيابي شما از وضعيت اين صنعت چيست؟

اين صنعت، صنعت بسيار بزرگي است که امکان گسترش زيادي دارد به گونه اي که ما مي توانيم در منطقه خاورميانه حرف اول را بزنيم، با توجه به اينکه واردات صندلي حتي قطعات ممنوع شده است و فقط چند قلم مثل جک و لوازمي که توليد نمي‌شود، امکان واردات را دارند، نيازمند حمايت بيشتري از صنعت گران اين عرصه هستيم. قطعا با برنامه ريزي صحيح مي توانيم طي چهار الي پنج سال آينده در منطقه خاورميانه پيشرو باشيم.

 با چه هدف و رويکردي در نمايشگاه بين المللي صنعت مبلمان حضور پيدا کرده ايد؟

هدف ما از شرکت در نمايشگاه آشنايي با مشتريان جديد، آشنايي با دغدغه ها و نيازهاي مصرف کنندگان و نشان دادن ظرفيت هاي شرکت آرکو است، ما اين قابليت را داريم که حتي مطابق با سفارش مشتريان، قطعات را توليد و يا وارد کنيم، شرکت آرکو در نمايشگاه امسال بهترين محصولات خود را در معرض ديد بازديدکنندگان قرار مي دهد.