نمایشگاه ها

نگاهی به مهم‌ترین نمایشگاه های کشاورزی و باغبانی جهان در سال 1401

صنایع کشاورزی و باغبانی یکی از مهمترین حوزه های کلیدی تاثیرگذار در موقعیت اقتصادی کشورها محسوب می شوند. هر ساله نمایشگاه های تخصصی کشاورزی و باغبانی به عنوان محلی برای رونمایی از آخرین دستاوردها، تکنولوژی ها، محصولات و خدمات این صنایع در سراسر دنیا برگزار می شود.

گروه رسانه ای اخبار نمایشگاه ها در ادامه  به مهم‌ترین نمایشگاه های کشاورزی و باغبانی جهان در سال 1401، نگاهی انداخته است:

جشنواره گل کوکنهوف هلند

برای بسیاری از ما، اولین چیزی که هنگام فکر کردن به کشور هلند به ذهنمان می رسد، گل لاله است. این شکوفه‌های زیبا به عنوان نمادی ملی این کشور کوچک در اروپای غربی شناخته می شود. جشنواره گل کوکنهوف هلند سالانه پذیرای بیش از 800 هزار بازدید کننده است. باغ های باشکوه با نمایش گل های تماشایی و عرضه فراوان لاله های درخشان و زیبا، جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. جشنواره گل کوکنهوف از 4 فروردین ماه تا 25 اردیبهشت ماه 1401 در شهر لیسه هلند میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان است.
وبسایت: keukenhof.nl/en

نمایشگاه اگروتک اکسپو 2022 ازبکستان

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، باغبانی، تولیدات گیاهی و دامپروری 2022 از 4 تا 6 خرداد ماه سال جاری در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می شود. در این نمایشگاه تجهیزات تولید و تبدیل میوه جات، گوشت و لبنیات، ماهی، آرد، ماکارون و شیرینی‌جات، باغداری و انگورکاری، تجهیزات برای بسته‌بندی، ترکیبات شیمیایی برای حفاظت از نباتات، دامپزشکی، پرورش قره‌گل، گلخانه‌ها و … در معرض نمایش قرار می گیرد.
وبسایت: agroexpouzbekistan.com

نمایشگاه Horti آسیا

نمایشگاه بین المللی تجارت و فناوری تولید و فرآوری باغبانی و گل  تایلند به عنوان بزرگترین نمایشگاه باغبانی هوشمند در آسیا شناخته می شود. در این نمایشگاه از آخرین نوآوری های تولید باغبانی رونمایی می شود. نمایشگاه Horti آسیا از 4 تا 6 خرداد ماه در شهر بانکوک تایلند برگزار خواهد شد.
وبسایت: www.horti-asia.com

نمایشگاه گل و گیاه 2022 نایروبی

نمایشگاه گل و گیاه نایروبی(IFTEX)، یک رویداد بین المللی در زمینه تجارت گل است که هرساله در کنیا برگزار می شود. در این نمایشگاه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات در زمینه پرورش گل و گیاه به نمایش گذاشته می شود. این نمایشگاه از 9 تا 11 خرداد ماه در شهر نایروبی کنیا میزبان علاقه مندان و فعالان صنعت گل و گیاه است.
وبسایت: www.iftex.org

نمایشگاه GreenTech آمستردام

نمایشگاه GreenTech آمستردام محل گردهمایی جهانی برای همه متخصصان درگیر در فن آوری و تکنولوژی های روز باغبانی است. این نمایشگاه از14 تا 16 خرداد ماه در شهر آمستردام هلند برگزار می شود.
وبسایت: www.greentech.nl

پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز (IGTF)

نمایشگاه بین المللی ایران سبز هر ساله توسط شرکت خزر اوراسیا با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی تولید ادوات و تجهیزات صنایع مرتبط باغبانی، باغداری، کشاورزی، آبیاری، گلخانه‌سازی و فضای سبز برگزار می شود. پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز از 2 تا 5 مرداد ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
وبسایت: www.khazareurasia.ir

نمایشگاه غذا و مهمانداری 2022 عمان

نمایشگاه مواد غذایی عمان فرصت مناسبی برای تولید کنندگان مواد غذایی و تجهیزات مربوطه در ایران برای قصد گسترش صادرات محصولات خود در عمان و سایر کشورهای منطقه است. این نمایشگاه فرصت خوبی برای ملاقات با بخش خصوصی عمان برای گسترش همکاری ها و آگاه شدن از برنامه های دولت عمان در زمینه برنامه های این کشور در حوزه مواد غذایی است. نمایشگاه غذا و مهمانداری عمان از 4 تا 6 مهرماه 1401 در شهر مسقط برگزار می شود.
وبسایت: foodandhospitalityoman.com

نمایشگاه گل و گیاه 2022 فیف‌هایزن

نمایشگاه گل و گیاه فیف‌هایزن در زمینه گیاهان، باغبانی و کشاورزی از 18 تا 20 آبان ماه 1401 در فیف‌هایزن هلند برگزار می شود.
وبسایت:  www.iftf.nl

نمایشگاه Growtech آنتالیا

نمایشگاه سالیانه Growtech آنتالیا ترکیه، یکی از بزرگترین و مهم ترین رویدادهای صنعت گلخانه در دنیا می باشد که هزاران متخصص داخلی و خارجی را برای فرصت های تجاری جدید گرد هم آورد.  این نمایشگاه امسال نیز از 2 تا 5 آذر ماه میزبان علاقه مندان و فعالان این صنعت است.
وبسایت: www.growtech.com.tr