نمایشگاه ها

اکپا کیش

رضا حکیمی مدیرعامل شرکت آکپا ایران: “آکپا ایران” پنجره های آلومینیومی با بهترین کیفیت را به مشتریان عرضه می کند – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت آکپا ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پروفیل های اختصاصی آلومینیومی نرمال و ترمال بریک در سال 1387 در زمینی به مساحت 36000 متر مربع در شهرک سرمایه گذاری خارجی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکت آکپای ترکیه به بهره برداری رسیده است.  در زمینه فعالیت های این شرکت با رضا حکیمی مدیرعامل شرکت آکپا ایران گفت وگویی انجام داده ایم که از نظر مخاطبان گرامی می گذرد.

خودتان را معرفی کنید و سوابق علمی و اجرایی خود را برای مخاطبان توضیح دهید

رضا حکیمی مدیرعامل شرکت آکپا ایران هستم که این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پروفیل های اختصاصی آلومینیومی نرمال و ترمال بریک در سال 1387 در زمینی به مساحت 36000 متر مربع در شهرک سرمایه گذاری خارجی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکت آکپای ترکیه به بهره برداری رسیده است.

شرکت شما چه کالا و خدماتی را ارائه می دهد و جایگاهش در بازار بین رقبا کجاست؟

آکپا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پروفیل های اختصاصی آلومینیومی (نرمال و ترمال بریک) و رنگ کاری فلزات به روش های الکترواستاتیک (پودری)، دکورال و آنادایزینگ بوده که می توان در زمره موفق ترین تولید کنندگان پروفیل های آلومینیومی در ایران دانست که با استفاده از گنجینه علمی و تجربی مدیران خود و اتکاء برسیاست مشتری مداری و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی توانسته است در کوتاهترین مدت، بیشترین حجم تولید پروفیل های اختصاصی آلومینیوم کشور را به خود اختصاص دهد، به طوری که امروزه شاهد افزایش 700 درصدی توان تولید نسبت به زمان بهره برداری می باشیم.

در موردکیفیت محصولات خود توضیحاتی ارائه کنید

این شرکت در جمع بزرگترین تولید کنندگان پروفیل های آلومینیومی قرار دارد و با ارائه بهترین کیفیت پروفیل آلومینیومی، فصل تازه برای این صنعت گشوده است. اولویت شرکت آکپا ایران ارائه بهترین کیفیت محصول و خدمات است و این چیزی است که همواره این شرکت همواره به نمایندگان خود و سازندگان در و پنجره نیز منتقل می نماید. بنابراین محصول نهایی آکپا یعنی پنجره های آلومینیومی نیز با بهترین کیفیت به مصرف کنندگان نهایی می رسد. توجه به کیفیت واقعی، نقطه تمایز آکپا با سایر برندهاست.

صادرات هم دارید؟

بله – به کشورهای افغانستان، عراق،ارمنستان، کردستان عراق، گرجستان، آذربایجان و  پاکستان صادرات داریم

بزرگترین چالش ها و موانع پیش روی شرکت شما چیست

تولید و فعالیت صنعتی در کشور نیازمند فراهم آوردن زیر ساختهای اساسی است که برخی از حوزه ها، تامین قطعات، دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا به سرمایه گذاری های عظیم نیاز دارد و مشکل مهم وجود ترحیم هاست

شرکت شما در بحث اشتغال زایی چه کاری انجام داده و برنامه آن برای افزایش اشتغال در سال جاری چه بوده است؟

با وجود بیماری کرونا سعی کردیم با حفظ نیروهای متخصص و برنامه ریزی دقیق از تعدیل نیروی انسانی اجتناب بکنیم و با طرح های توسعه بتوانیم نیروی انسانی شرکت را افزایش دهیم

شرکت شما چه طرح های توسعه ای در دست اقدام دارد و هدفش در سال جاری و آتی چیست؟

در سال جاری قصد داریم ظرفیت تولید را افزایش دهیم، زیرا در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید محصولات شرکت آکپا بیش از میزان تولید شده است. به همین دلیل افزایش ظرفیت تولید اولین اقدامی است که در سال 1399 قصد اجرایی کردن آن را داریم.

به منظور افزایش ظرفیت تولید، ماشین‌آلات و دستگاه‌هایی را به کشور وارد خواهیم کرد. کشورهای چین، ترکیه و ایتالیا تولیدکنندگان برتر ماشین‌آلات پرس اکستروژن و خط تولید بیلت هستند که با وارد کردن این دستگاه‌ها علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، بهبود کیفیت را نیز برای ما به همراه خواهد داشت.

به‌روزسازی دانش و تکنولوژی یکی از اقداماتی است که همواره به آن توجه داشته‌ایم و به این ترتیب، با واردات نوین‌ترین دستگاه‌ها، از دانش‌ و اطلاعات جدیدی که در این زمینه وجود دارد نیز بهره می‌گیریم. مسلما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا می‌توان به توسعه صنعتی در هر مقیاسی رسید.

در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت آکپا چه میزان است؟

در حال حاضر، قادر هستیم 10 هزار تن پروفیل آلومینیومی تولید و در بازار عرضه کنیم که با ایجاد خط تولید بیلت و خرید دستگاه پرس جدید ظرفیت تولید شرکت تا پایان سال 1399 به 13 هزار تن خواهد رسید. ایجاد خط تولید بیلت در شرکت علاوه بر اینکه موجب صرفه اقتصادی می‌شود، دسترسی به مواد اولیه را آسان‌تر می‌کند.

کاهش سطح کیفی بیلت‌های توزیعی در کشور سبب شده در زمینه ایجاد واحد ذوب و ریخت بیلت سرمایه‌گذاری کنیم البته بی‌نظمی‌ها در تولید و عرضه نیز در تصمیم‌گیری ما تاثیرگذار بوده است؛ چنانچه ایجاد این خط تولید، وابستگی ما را به شرکت‌های بالادستی در حوزه تامین بیلت کاهش می‌دهد، البته از این طریق در هزینه تولید هم صرفه‌جویی می‌کنیم.

رکود اقتصادی و کاهش بودجه‌های عمرانی، در سال‌های اخیر، تاثیری بر کاهش تولید شما گذاشته است؟

مسلما هرگونه فعالیت اقتصادی و تولیدی در کشور تحت تاثیر مسائل مالی و بودجه‌ای کشور قرار می‌گیرد، اما در صورتی که مدیران بتوانند کیفیت محصولات را بهبود ببخشند و از آینده حوزه‌ای که فعالیت می‌کنند، پیش‌بینی درستی داشته باشند، تاثیر این عوامل را می‌توانند کاهش دهند. در شرکت آکپا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و افزایش کیفیت محصولات نهایی توانستیم بحران‌های اقتصادی را پشت سر بگذاریم؛ به نحوی که در سال‌های اخیر، علی‌رغم کاهش بودجه‌های عمرانی و افت میزان تولید محصولات آلومینیومی، میزان تولید در شرکت کاهش نیافت.

چند نمایندگی در ایران دارید؟

ما تقریبا در کلیه استان ها و شهرها نمایندگی رسمی فروش محصولات را داریم

اگر مطلبی مورد نظرتان است که پرسیده نشد بفرمایید

در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران ما دست پر امدیم که تیتر وار عرض میکنم
1- رونمایی از سیستم درب کشویی دفنی ترمال بریک TS 168

2- رونمایی از کاتالوگ های جدید شرکت آکپا ایران

شرکت آکپا ایران در راستای بهینه سازی و به روزرسانی کاتالوگ های محصولات خود، اقدام به طراحی و انتشار  مجموعه کاتالوگ های در و پنجره و کرتین‌وال 2020 – 2021 نموده است.کاتالوگ های جدید شرکت آکپا ایران با به روزترین متدهای طراحی و تولید محتوا ارائه گردیده و سعی شده است تا تمامی نیازهای مخاطبان از نظر معرفی پروفیل ها و سیستم ها به صورت کامل و کاربردی مورد توجه قرار گیرد.اطلاعات کلیه پروفیل ها و سیستم های تولیدی شرکت آکپا ایران نیز در کاتالوگ های جدید به طور دقیق و با جزئیات کامل ارائه شده است.

3- رونمایی از وب سایت جدید شرکت اکپا ایران:  وب‌سایت جدید شرکت آکپا‌ایران به منظور همسویی با فناوری های جدید و برآورده ساختن نیازهای روز کاربران و با هدف برقراری تعامل حرفه ای با مخاطبان، اطلاع‌ رسانی مطلوب و تعاملات موثرتر در زمینه های مختلف و همچنین سهولت استفاده کاربران و جلب رضایتمندی بیشتر مشتریان و مخاطبان عزیز، توسط واحد روابط عمومی شرکت طراحی و راه‌اندازی گردید.

4- رونمایی از انیمیشن‌های آموزشی شرکت آکپا ایران: با توجه به اهمیت بحث آموزش در مونتاژ سیستم ها و با هدف پشتیبانی آموزشی از سازندگان در و پنجره، شرکت آکپا ایران برای اولین بار، انیمیشن های مونتاژ تمامی سیستم های موجود در و پنجره را در وب سایت جدید شرکت ارائه نموده و تلاش کرده است تا از نظر فنی و اجرایی به بخشی از نیازهای آموزشی در قالب ویدیو انیمیشن های جذاب و کاربردی پاسخ دهد.

انیمیشن های آموزشی سیستم های مختلف را می توانید در بخش آموزش مونتاژ سیستم ها و زیرمنوی انیمیشن مونتاژ در وب‌سایت رسمی شرکت مشاهده کنید.همچنین با اسکن کد کیوآر موجود در کاتالوگ های جدید شرکت آکپا ایران می توانید به راحتی از انیمیشن آموزشی سیستم مربوطه استفاده کنید.
شایان ذکر است که این انیمیشن ها توسط واحد طراحی شرکت آکپا ایران تولید و ارائه گردیده است.