نمایشگاه ها

 تاسیس بزرگترین آزمایشگاه تولید فن‌های بزرگ در شرکت دمنده برای اولین بار در ایران

احمد بستانچی

مدیرعامل شرکت دمنده خبر داد: تاسیس بزرگترین آزمایشگاه تولید فن‌های بزرگ در شرکت دمنده برای اولین بار در ایران

بیش از سه سال است که شرکت دمنده روی فن های لوازم خانگی فعالیت هایی را انجام داده و فن های خانگی، اون تستر و فن های اگزاست پکیج خانگی را تولید می نماید. براساس این طراحی ها و تولید محصولات، ضمن تامین نیازهای بازار داخلی، از ارزبری جلوگیری شده است

یکی از نیازهای صنایع و خدمات ایران، تامین قطعات بزرگ صنعتی برای مکان های عمومی، و فضاهای بزرگ است. از جمله تولید فن های بزرگ موضوعی است که از گذشته در ایران وجود داشته و برخی صنعتگران، توانسته اند قطعات و ماشین آلات بزرگ در این زمینه را تولید نمایند.

اخیرا شرکت دمنده که یکی از شرکت های خوشنام و با سابقه در زمینه تولید فن و هواکش است، از طریق احداث آزمایشگاه بزرگی توانست، موضوع تولید فن های بزرگ را برای تونل ها و شرکت های مختلف آغاز کند و این خبر، می تواند از لحاظ کاهش هزینه شرکت ها و همچنین تامین قطعات مورد نیاز سازمان ها و دستگاه های اجرایی بسیار موثر و مناسب باشد.

شرکت دمنده سابقه ۵۰ ساله در تولید فن و هواکش و الکتروموتور دارد و به گفته مدیرعامل این شرکت، علی‌رغم وجود مشکلات، همیشه در حال رشد و پیشرفت بوده‌ و محصولات جدید را به بازار ارائه نموده است. امسال نیز وارد بخش تولید کولر گازی شده‌ و کولرگازی وارد سبد محصولات این شرکت شده است.

احمد بستانچی، مدیرعامل شرکت دمنده در گفت‌وگو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه گفت: من از سال ۱۳۴۱ وارد صنعت تأسیسات شدم و از سال ۱۳۴۶ تا امروز، به طور مستقل مشغول به فعالیت هستم. در طی این سال ها، به مرور به سمت تولید فن و هواکش رفتم و بیش از ۵۰ سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستم. پیش از انقلاب که محدودیت واردات الکتروموتور وجود داشت، الکتروموتور و سپس فن‌ها را تولید کردیم. پس از انقلاب هم وارد حوزه تولید فن‌های خانگی شدیم و با توجه به نیاز بازار، انواع فن‌ها را تولید و روانه بازار کردیم. بیش از سه سال است که شرکت دمنده روی فن های لوازم خانگی فعالیت هایی را انجام داده و فن های خانگی، اون تستر و فن های اگزاست پکیج خانگی را تولید می نماید. براساس این طراحی ها و تولید محصولات، ضمن تامین نیازهای بازار داخلی، از ارزبری جلوگیری شده است

وی افزود: در حال حاضر سیزده هکتار فضای کار و هزار نفر پرسنل داریم که در کنار هم مشغول به کار هستیم و چهارصد نوع فن در کاربردهای خانگی و صنعتی مانند فن‌های تونل‌، فن‌های ضد حریق و… را تولید می‌کنیم.

احمد بستانچی با اشاره به روند رو به رشد شرکت دمنده، عنوان کرد: علی‌رغم وجود مشکلات، همیشه در حال رشد و پیشرفت بوده‌ایم و محصولات جدید را به بازار ارائه نموده‌ایم. اخیراً نیز وارد بخش تولید کولر گازی شده‌ایم و سال آینده نیز این محصول وارد سبد شرکت می‌شود. همچنین آزمایشگاه بزرگی را برای تولید فن‌های بزرگ ساخته‌ایم که چنین فضایی در ایران تاکنون وجود نداشته است.

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر، مشکلات زیادی برای تولیدکننده‌ها ایجاد شده است و اگر مسئولین حمایت نکنند، این مسائل موجب نابودی تولیدکنندگان می‌شوند و اقتصاد کشور به شدت آسیب می‌بیند. امیدوارم تدبیری اندیشیده شود تا صنعتگران بتوانند با خیالی آسوده‌تر به کار خود ادامه دهند و مشکلات واحدهای تولیدی کاهش یابد. مسوولان باید در این زمینه، ضمن بهبود فضای کسب وکار و تولید، کاهش تورم و هزینه، ثبات اقتصاد و نرخ ارز و هزینه ها، در تامین نیازهای واحدهای تولیدی نیز همت کنند و مشکلات واحدهای تولیدی نیز به تدریج حل شود.

برخی واحدهای تولیدی در این شرایط قادر به ادامه کار نیستند و با مشکلات متعددی مواجه هستند که باید حل شود.