نمایشگاه ها

محصولات عروس تفلون در کلاس جهانی تولید می‌شود

محمدحسن کاظمی

مدیرعامل صنایع تولیدی عروس تفلون: محصولات عروس تفلون در کلاس جهانی تولید می‌شود

مجموعه تولید عروس تفلون در راستای سياست گسترش تولیدات داخلی و رقابت با محصولات خارجی در حوزه لوازم خانگی بالاخص ظروف پخت‌وپز در سال 1373 تاسيس شد. این شرکت با نزدیک به 3 دهه فعالیت و تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا، جزو برندهای خوشنام صنعت لوازم خانگی ایران شناخته می‌شود. تنوع محصولات صنایع عروس یکی از نقاط قوت  فعالیت‌های این شرکت تولیدی محسوب می‌شود و در حال حاضر در حال حاضر ۲۵۹ محصول با بیش از ۲۰ نوع تنوع رنگی، در گروه محصولات کششی، فورج و دایکاست را تولید می نماید. نشریه اقتصاد و نمایشگاه به مناسبت برگزاری بیستمین و دومین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با محمدحسن کاظمی مدیرعامل صنایع تولیدی عروس تفلون گفت و گویی انجام داده است:

مدیرعامل صنایع تولیدی عروس تفلون با اشاره به سوابق کاری خود اظهار داشت: من فعالیت خود را از بازار شروع کردم و سپس وارد عرصه تولید شدم. از سال ۱۳۵۱ در صنعت لوازم خانگی فعالیت مداوم داشته‌ام.  در طی این سال ها علاقه شخصی من به تولید و بازدید از کارخانه های مختلف نهایتاً منجر به ورودم به مقوله تولید شد. پس از چندین فعالیت تولیدی نهایتاً از سال ۱۳۷۳ صنایع تولیدی عروس را با یک خط تولید ظروف کششی نچسب و راه اندازی کردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه از اوایل دهه نود خط تولید ظروف دایکاست در مجموعه صنایع تولیدی عروس تفلون راه اندازی شد؛ خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۹ محصول با بیش از ۲۰ نوع تنوع رنگی، در گروه محصولات کششی، فورج و دایکاست در سبد تولیدات ما قرار دارد. از سوی دیگر، تولید کارتن سازی، ریخته گری، ظروف دایکاست و دسته ساز از دیگر فعالیت های مجموعه تولیدی صنایع عروس است.

مدیرعامل صنایع تولیدی عروس تفلون با اشاره به طرح های توسعه شرکت تصریح کرد: ظروف فورج جدیدترین محصول تولیدی صنایع عروس، است. پرس فورج ۵ هزار تنی با تنوع بالای طرح و قالب در راستای تکمیل سبد محصولات صنایع تولیدی عروس در دستور کار قرار داده شده است. همچنین در آینده ای نزدیک خط تولید تزریق دایکاست افتتاح می‌شود که کمک شایانی به تکمیل زنجیره تولیدات محصولات صنایع عروس خواهد کرد.

محمدحسن کاظمی با اشاره به تحریم های فعلی و محدودیت های موجود در بازارهای منطقه عنوان کرد: علیرغم این محدودیت ها، محصولات صنایع عروس به بیش از ۱۰ کشور منطقه صادر می‌شود و  بیش از نیمی از این کشورها به عنوان بازارهای متصل صادراتی در دستور کار ما قرار دارند. از سوی دیگر، حضور در این بازارهای صادراتی، نیازمند اخذ مجوز های استاندارد و گواهینامه های بین المللی ایزو است که به لطف پروردگار و همت تیم اجرایی موفق در این زمینه موفق بوده ایم.

وی با اشاره به چالش ها و موانع پیش روی تولیدکنندگان اظهار داشت: در وهله نخست باید شفاف بگویم که در امر تولید، ما در کشور هیچ چیز کم نداریم، اما بعضاً برخی شرایطی فراهم نیست؛ ازجمله می توان به اخذ مجوز از وزارت صمت، محیط زیست و.. اشاره نمایم. فرهنگ کاری، پشتکار و ارتباط صنعت و دانشگاه در رفع موانع تولید نقش کلیدی دارند. ما از ارتباط صنعت و دانشگاه استقبال می نماییم اما واقعاً چقدر این مهم انجام شده است؟ که باید مسئولین پاسخگو باشند.

مدیرعامل صنایع تولیدی عروس تفلون در پایان با اشاره به حضور فعال این شرکت در نمایشگاه بین المللی صنعت لوازم خانگی گفت: جدیدترین گروه از محصولات تولیدی صنایع عروس، ظروف فورج است که در این نمایشگاه از آن رونمایی کرده ایم. ظروف فورج با تنوع بالای سایز و طرح و رنگ‌بندی متفاوت از جدیدترین محصولات ما است. همچنین جدیدترین محصولات دایکاست، تابه دو طرفه گرد هم برای اولین بار در این رویداد معرفی و رونمایی می‌شود.