نمایشگاه ها

نیما سجده

گروه صنعتی هوایار پیشگام تولید کمپرسورهای هوای فشرده برای 4 هزار شرکت ایرانی

نیما سجده مدیرعامل گروه صنعتی هوایار خبر داد: گروه صنعتی هوایار پیشگام تولید کمپرسورهای هوای فشرده برای 4 هزار شرکت ایرانی

در 22 سال سابقه شرکت هوایار تاکنون بیش از 4000 شرکت ایرانی از محصولات و خدمات آن بهره‌مند شده‌اند و این شرکت تأمین کننده پکیج هوای ابزار دقیق و پکیج ژنراتور نیتروژن در پارس جنوبی و در فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ بوده است.
نیما سجده مدیرعامل گروه صنعتی هوایار در گفت وگو با خبرنگار ما در مورد مهمترین دستاوردهای این شرکت توضیحاتی ارائه کرده است.

لطفا ضمن معرفی خودتان بفرمایید گروه صنعتی هوایار چه کالاها و خدماتی ارائه می دهد؟
نیما سجده مدیرعامل گروه صنعتی هوایار هستم. این شرکت از سال ۱۳۷۷ به منظور تولید کمپرسورهای صنعتی و تجهیزات جانبی هوای فشرده فعالیت خود را آغاز کرد. در همان سال‌های اول، خط مونتاژ کمپرسورهای اسکرو را در کارخانه شرکت در کرج راه اندازی کردیم و با مشارکت شرکت‌های برتر دنیا در زمینه هوای فشرده کار انتقال تکنولوژی به شرکت را انجام دادیم و اکنون در جایگاهی قرار داریم که سایزهای متنوعی از کمپرسورهای هوا را می‌توانیم در ایران تولید و به بازار عرضه کنیم.
در حال حاضر شرکت هوایار طیف متنوعی از محصولات را در صنعت هوا و گاز کشور تأمین و تولید می‌کند. محصولاتی نظیر انواع کمپرسورهای هوا و گاز، درایرها (جذبی و تبریدی)، مخازن هوا و گاز، تجهیزات تولید گازهای صنعتی نظیر ژنراتورهای نیتروژن، اکسیژن و آرگون، سیستم‌های سوخت رسانی سی ان جی و همچنین در حال حاضر قادر هستیم پروژه‌های صنعت هوا و گاز را به صورت EPC انجام دهیم و تحویل مشتریان و کارفرما نمائیم.
در 22 سال سابقه هوایار تاکنون بیش از 4000 شرکت ایرانی از محصولات و خدمات ما بهره‌مند شده‌اند که طیف متنوعی از صنایع را شامل می‌شوند. از مهمترین دستاوردهای ما تأمین پکیج هوای ابزار دقیق و پکیج ژنراتور نیتروژن در پارس جنوبی و در فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ است.
در نمایشگاه امسال چه برنامه هایی برای گسترش فعالیت خود دارید؟
براساس نامگذاری سال 1399 بنام سال جهش تولید و همچنین قانون حداکثر استفاده از توان تولید و خدماتی کشور در حمایت از کالاهای ایرانی؛ گروه صنعتی هوایار تولید داخلی چندین محصول مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را در دستور کاری خود قرار داد. از جمله طراحی، تولید و نصب و راه اندازی کمپرسورهای سانتریفیوژ هوا تا بیش از 1 مگاوات، کمپرسورهای رفت و برگشتی گاز و اسکرو گاز، دستگاه جمع آوری بخارات بنزین (VRU)، دستگاه FGR و همچنین تولید ساخت داخل برد کنترل درایرهای گاز از دستاوردهای سال های رونق و جهش تولید به شمار خواهد رفت.
کمپرسور سانتریفیوژ (توربینی): شرکت هوایار طی یک سال اخیر با استفاده از مهندسی معکوس و با تکیه بر دانش فنی نیروهای خود موفق به طراحی و ساخت اولین کمپرسور سانتریفیوژ گردید که این نوع کمپرسور پس از پشت سرگذاشتن مراحل تولید و تست؛ اقدام به ارسال محصول نهایی به سایت مشتری نمود و طبق برنامه بالقوه موجود این شرکت تا انتهای امسال 10 دستگاه دیگر را نیز به مرحله تولید و تحویل به مشتری خواهد رساند. درایرهای تبریدی که برای نخستین بار در خاورمیانه اقدام به تولید ملی آن در خط R&D و تولید هوایار شده است. این محصول نیز در مرحله تست عملکردی می باشد. دستگاه FGR؛ با تحقق این پروژه جلوگیری از هدر رفت گاز سوخت سوخته شده در فلرهای موجود می شود. بازیافت و تولید این محصول با ارزش به صورت گاز در اختیار صنایع پتروشیمی کشور قرار می‌گیرد. از تخریب زیست محیطی جلوگیری می‌شود. پکیج پرتابل اکسیژن ساز بیمارستانی که در شرایط سونامی کورنا در کشور موفقیت درخشان و قابل توجهی به شمار خواهد رفت؛ این پکیج با توجه به افزایش نیروهای مولده در خط تولید هوایار به میزان 40 درصد رشد اشتغال افزایش تولیدی بالغ بر میزان 60 درصد را شامل گردید. به طوری که توانستیم با اجرای یک برنامه زمانبندی شده به بیش از 150 مرکز درمانی و بیمارستان خدمات شایسته و به موقع ارائه نماییم.
بدیهی است گروه صنعتی هوایار همیشه توأم با فراوانی هدف بوده به طوری که پروژه های تولید ملی یکی پس از دیگری در خط R&D این شرکت به مرحله طراحی و اجرایی می‌ شود و همزمان به صورت مستمر این پروژه‌ها در حال رشد و توسعه می باشند.
محصولات و خدمات شرکت شما چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ و در عرصه تولید و صادرات تاکنون چه دستاوردهایی داشته اید؟
انتظارات مشتریان امروزه بسیار بالا رفته است و مشتریان با آگاهی و اطلاع کامل و پس از بررسی‌های جامع اقدام به خرید می‌کنند. در چنین شرایطی اگر شرکت‌ها نتوانند پاسخگوی انتظارات مشتریان باشند قطعاً زمین خواهند خورد. از آنجایی که محصولات متنوعی در سبد محصولات شرکت داریم تمام تلاش خود را صرف این موضوع کرده‌ایم که به تناسب نیازهای مشتریان و بازار محصول با مزیت‌های کمتر قابل تقلید ایجاد کنیم که به لطف آنها توانسته‌ایم این حجم از بازار که قبلاً اشاره کردم را در صنایع مختلف در اختیار داشته باشیم.