نمایشگاه ها

دکتر زمانی

پیام دکتر زمانی مشاور وزیر و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی به بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ایران – اخبار نمایشگاه ها

تحولات جهانی در زمینه صنعت لوازم خانگی در چند دهه اخیر چشمگیر بوده است. تبدیل سریع صنایع بزرگ و سخت افزاری به صنایع نرم افزاری شکیل و لوکس، محصولات لوازم خانگی را با دنیای دیجیتالی امروز مرتبط کرده است. شرکت­ های پیشرو دنیا، با آگاهی نسبت به بازار مورد نظر، برای موفقیت های مستمر برنامه ریزی می کنند. با تقسیم بندی درست و منطقی بازار هدف محصول و شناخت کافی از هریک از اجزای بازار هدف و تحولات آن می توان به آینده برنامه ریزی ها و اقدامات امیدوار بود. در بین انبوه ضروریات زندگی، لوازم خانگی به لحاظ گستردگی و ضرورت استفاده از آنها توسط اقشار گوناکون جامعه از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است.

در همین راستا نقش نمایشگاه ها برای ایجاد فرصت های انتقال تکنولوژی و اطلاعات بازاریابی، برندسازی و شبکه سازی بسیار حائز اهمیت است و بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی به عنوان پلتفرم بزرگی برای ایجاد تعامل و همکاری میان تولیدکنندگان و صاحبان صنایع با شرکت های دانش بنیان و متخصصان در فضایی حرفه ای منجر به خلق ارزش در اکوسیستم کارآفرینی کشور خواهد شد.

سیاست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در سال جاری، حمایت هرچه گسترده تر از کلیه فعالان تولیدی و خدماتی و تجاری در کشور است که در نهایت به رونق اقتصادی کشور کمک خواهد کرد. همچنین با توجه به منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی برگزاری نمایشگاه های تقاضا محور و ارائه نیازهای فناوری دستگاه های بزرگ صنعتی و اجرایی کشور به جامعه دانشگاهی و دانش­بنیان داخلی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. سیاست دیگر شرکت، کمک به حضور فعال وگسترده کسب و کارهای نوپا و نوآورانه و همچنین شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی و خارجی است که بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با برنامه های متنوع خود، این سیاست ها را بخوبی دنبال می کند.

معتقدم راه برون رفت کشور از شرایط فعلی تکیه به توان داخلی و علی الخصوص به ظرفیت عظیم نیروی انسانی داخلی در دانشگاه ها، صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ است و گذر از اقتصاد سنتی و منبع محور به اقتصادی که ستون های آن را فناوری و نوآوری تشکیل می دهند. می بایست سرلوحه اقدامات ما در بخشهای دولتی و غیردولتی قرار گیرد.

در همین راستا بیستمین دوره این نمایشگاه با اهداف: معرفی توانمندی های صنعت لوازم خانگی به جامعه، ارائه نوآوری ها و ابتکارات در چرخه تولید لوازم خانگی، ایجاد فضایی برای تحقیق و ارزیابی صنعتگران، متخصصان، کارشناسان و دانش پژوهان از صنعت لوازم خانگی، شناسایی نظرات مردم از محصولات ارائه شده بر اساس اصول مشتری گرایی، توسعه و تعمیق ارتباط بین تولیدکنندگان محصولات نهایی و قطعه سازان، برگزار می گردد.

شرکت سهامی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خوشوقتی از تداوم برپایی این نمایشگاه توسط انجمن لوازم خانگی مراتب سپاسگزاری خود را از انجمن، شرکتها و نهادهای دولتی و خصوصی که با مشارکت و حضور در این نمایشگاه و عرضه تولیدات و خدمات خود امکان برپایی این رویداد بین المللی را فراهم نموه اند، اعلام می دارد.