نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی به همت دو مدیر جدید و تازه نفس – اخبار نمایشگاه ها

یادداشت

بعد از سه ماه تعطیلی و تاخیر در برگزاری نمایشگاه های سال 1399، سرانجام شاهد برگزاری بیستمین نمایشگاه صنعت لوازم خانگی با حضور گسترده شرکت های داخلی هستیم. برگزاری این نمایشگاه از این نظر نیز حائز اهمیت است که حدنصاب منحصر به فردی از  رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در شرایط بحرانی اپیدمی کرونا را در معرض تجربه قرار داده است که امکان مناسب برای انجام بازدیدهای تخصصی را فراهم می کند و می تواند شور و نشاط خاصی را در بین صنعت گران کشورمان برای نمایش دستاوردهای خودشان برانگیزد.

اما پرسش اساسی این است که با وجود تعطیلی نمایشگاه در سه ماه اخیر، به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت ملاحظات بهداشتی و جلوگیری از مبتلا شدن شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان، چه عاملی باعث شد که اکنون این نمایشگاه برگزار شود؟ آیا انتشار خبر توزیع واکسن کرونا و یا زرد شدن و نارنجی شدن شهرهای قرمز موجب شد که امکان برگزاری نمایشگاه فراهم شود و یا مدیریت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی و انجمن صنایع لوازم خانگی متفاوت بوده و عامل موفقیت در برگزاری نمایشگاه بوده است؟

واقعیت این است که مدیرعامل جدید شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی، در بخش دولت  و دبیرکل تازه انجمن لوازم خانگی در بخش خصوصی مشترکا توانسته اند بستر ساز این اتفاق مبارک شوند. در واقع برگزاری نمایشگاه در چنین شرایط خطیر نشان می دهد که همکاری و تفاهم جدی موجود بین دولت و بخش خصوصی در عرصه صنعت می تواند این امیدواری را به وجود آورد که رکود ناشی از اپیدمی در کمترین سطح روی تولید و اشتغال این بخش اثر بگذارد و تحقق هدف اعلام شده در پیام نوروزی مقام رهبری را امکان پذیر کند.

پیگیری خبرنگاران ما نشان می دهد که بعد از انتخاب دکتر زمانی به سمت مشاور وزیر صمت و مدیرعامل جدید شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی، او به خاطر سوابق مدیریتی، کاری تقنینی و اجرایی خود در مجلس، وزارتخانه ها و سازمان های مختلف کشور در طول چهاردهه اخیر، عملا از اعتبار خود برای جلب اعتماد وزارت کشور، وزارت بهداشت و سایر نهادهای کشور برای موافقت با برگزاری نمایشگاه بهره برده و توانست اعتماد کلیه مسوولان، سازمان ها، شرکت کنندگان، برگزار کنندگان و بازدید کنندگان این نمایشگاه را در رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جلب کند.

دکتر زمانی با دریافت مجوز برگزاری این نمایشگاه، عملا نه تنها امکان برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی و ریتل شو را در اوایل دی ماه فراهم کرد، بلکه عملا شرایط  برگزاری سایر نمایشگاه ها در ماه های آینده و با رعایت کامل پروتکل های و ملاحظات بهداشتی را نیز فراهم کرده است. به عبارت دیگر، اگر همت و پیگیری دکتر زمانی برای برگزاری نمایشگاه و دریافت مجوز نبود، قطعا این نمایشگاه نیز مانند سایر نمایشگاه های سه ماه گذشته، با تعطیلی و عدم  برگزاری مواجه می شد.

از سوی دیگر، همت و پیگیری و اعتبار آقای عباس هاشمی دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی در جلب اعتماد شرکت کنندگان و صنعتگران و شرکت های فعال در این حوزه نیز در برگزاری این نمایشگاه با   حضور  حدود ۲۰۰شرکت  مختلف، بسیار موثر و حایز اهمیت بوده است.

آقای هاشمی با وجود آن که در سال جاری به این سمت انتخاب شده و کمتر از یکسال است که سکان امور انجمن صنعت لوازم خانگی را به دست گرفته اما به خاطر سوابق کاری و کارنامه موفق مدیریتی در وزارت صمت، که آخرین آن مدیرکل صنایع فلزی وزارت صمت بوده است، توانست از اعتبار و ارتباط گسترده خود در این صنعت استفاده کرده و موفق به جلب همکاری و موافقت ده ها شرکت برای حضور در نمایشگاه شود.

این توانمندی در ایجاد ارتباط های مختلف و سرعت بخشیدن به کارهای اجرایی و دعوت از شرکت ها، ارائه غرفه و جلب حمایت و موافقت نهادهای مختلف و هماهنگی برگزار کنندگان نمایشگاه، موضوعی است  که  با همکاری دو مدیر برجسته و با سابقه کشور یعنی آقایان زمانی و هاشمی شکل گرفته و امید است که در سایر نمایشگاه ها نیز شاهد چنین همکاری و توانمندی مدیریتی باشیم.

گروه خبری نشریه اقتصاد و نمایشگاه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top