نمایشگاه ها

فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی

در این نوشته ابتدا فرش ماشینی را از لحاظ جنس، شانه و تراکم و ابعاد مورد بررسی قرار میدهیم و سپس نکاتی را جهت خرید فرش ماشینی ارائه میدهیم و درنهایت بهترین برندهای فرش ماشینی ایران وبهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه در ایران را معرفی میکنیم. بازار سنتی و آنلاین را جهت خرید فرش ماشینی معرفی میکنیم.

تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران نشان می‌دهد که این محصول در ایران عمری تقریباً ۴۰ ساله دارد. در ابتدای دهه ۵۰ اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‌های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید.

 

برای خرید فرش ماشینی دانستن یک سری از موارد ضروری است وبا آگاهی به آنها میتوان انتخاب بهتری داشته باشید.  ما این موارد را به سه مقوله اصلی تقسیم بندی میکنیم. یکی جنس فرش ماشینی است و دیگری بحث تراکم وشانه  و در نهایت ابعاد فرش ماشینی است. جدا از این دو مقوله بحث طرح آنها نیز مطرح است که تقریبا موارد ذکر شده در بحث فرش سنتی نیز برای فرش ماشینی صدق میکند.

 

جنس فرش ماشینی

چند نوع فرش از نظر جنس الیاف داریم که از آنها می‌توان به ۵ مورد پشمی، آکریلیک، پلی‌استر، پلی‌پروپیلن و نایلونی اشاره کرد. ویژگی‌های هر یک از این فرش‌ها در ادامه توضیح داده شده است

1. فرش‌های پشمی 

 

 

فرش ماشینی پشمی، فرشی است که در تولید آن از نخ پشم (که معمولا از گوسفند به‌دست می‌آید)، استفاده می‌شود. از آنجایی‌که نخ پشم، طبیعی است، بادوام است. همچنین  گرد و خاک را به خود نمی‌گیرد. فرش‌های پشمی به دلیل اینکه نرم هستند، طرفداران بسیاری دارند.

این نوع فرش محکم است و گرما را به خود جذب می‌کند. به راحتی لک نمی‌شود و در صورت لک شدن، بدون دردسر تمیز می‌شوند. اگر اتاق‌تان در بخشی از خانه است که نسبت به قسمت‌های دیگر سرد است، از فرش پشمی برای آن استفاده کنید. البته به دلیل اینکه رطوبت را به خود جذب می‌کند، مناسب مکان‌های مرطوب نیست.

از آنجایی‌که این فرش بادوام است، به درد اتاق‌های پررفت‌وآمد مانند اتاق نشیمن یا غذاخوری می‌خورد. بیشتر فرش‌های پشمی، از نخ صددرصد پشمی تولید می‌شوند. اما در برخی از این فرش‌ها، ناخالصی وجود دارد. یعنی ۸۰ درصد از پشم و ۲۰ درصد نایلون یا پلی‌پروپلین هستند که به فرش پشمی ترکیبی معروف‌اند.

۲. فرش‌های پلی‌پروپلین

۳۰ درصد از بازار فرش، به فرش‌هایی اختصاص دارد که با نخ از جنس پلی‌پروپلین که با نام الفین (Olefin) هم معروف است، تولید شده‌اند. این نوع فرش در برابر رطوبت و کپک، بسیار مقاوم است و مناسب خانه‌هایی است که در مناطق مرطوب زندگی می‌کنند.

از آنجایی که این نوع فرش ماشینی از دوام خوبی برخوردار است، به خود لکه نمی‌گیرد و همچنین راحت شسته می‌شود، مناسب اتاق‌های پررفت و آمد، به ویژه اتاق کودکان است. درضمن به دلیل اینکه این نوع فرش‌ها بسیار نرم هستند، از آنها برای اتاق خواب هم می‌توان استفاده کرد.

۳. فرش‌های پلی‌استر

الیاف پلی‌استر، به دلیل ظاهر براق و درخشنده‌ای که دارند، یکی از محبوب‌ترین نخ‌ها برای بافت فرش‌اند. در واقع با وجود این نوع الیاف، می‌توان فرش‌های رنگی متنوعی تولید کرد. یکی دیگر از دلایلی که فرش‌های پلی‌استر را محبوب کرده است، ضدلک بودن آنهاست. الیاف پلی‌استر، دارای سلول‌های بسته هستند. یعنی هیچ منفذی ندارند که لکه‌ها به آنها نفوذ کرده و درون فرش باقی بمانند.

البته این نوع فرش ماشینی نباید در معرض گرد و خاک قرار گیرد، زیرا گرد و غبار به راحتی به روی آن می‌نشیند و از ظاهر خوب آن، کم می‌کند. البته فرش‌های پلی‌استر، به اندازه فرش‌های دیگر مانند نایلونی بادوام نیستند و به درد اتاق‌های پررفت و آمد نمی‌خورند. فرش‌های پلی‌استری در سبک و کیفیت‌های گوناگون و با هر بودجه‌ای در دسترس است.

۴. فرش‌های آکریلیک

 

 

اگرچه نمی‌توان فرش ماشینی با الیاف ۱۰۰درصد آکریلیک، پیدا کرد، این نوع نخ با انواع نخ‌های دیگر مانند پشم، ترکیب شده و برای بافت فرش به کار می‌رود. به همین دلیل ظاهر آنها شبیه فرش‌های پشمی است و البته مانند آن نرم و محکم است و به راحتی لکه به خود نمی‌گیرد و شستن آن سخت نیست.  فرش‌‌های از جنس آکریلیک  در برابر رطوبت، کپک و رنگ‌پریدگی مقاوم هستند. اما آنها در برابر مواد شیمیایی قلیایی بسیار حساس‌اند و به رنگ قهوه‌ای در می‌آیند.

۵. فرش‌های نایلون

تقریبا دو سوم الیاف فرش‌های ماشینی از نایلون هستند. این الیاف در برابر گردو خاک و کپک، مقاوم هستند. در ضمن سنگینی وسایل خانه، مانند مبلمان را هم به خوبی، تحمل می‌کنند. فرش‌های نایلونی در رنگ‌های مختلف و زیبا تولید می‌شوند. این نوع فرش، دوام بسیار بالایی دارد.

البته رنگ فرش‌های نایلونی در مدت زمان کمی کم می‌شود و رنگ‌پریده به نظر می‌آیند. فرش نایلونی از نظر قیمت،‌ گران‌ترین الیاف مصنوعی است. بنابراین این فرش، نسبت به فرش‌های دارای الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر، گران‌تر است.

 

کیفیت فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم

عوامل مختلفی در تعیین یک فرش باکیفیت یا بی‌کیفیت موثر است. در ادامه به چند مورد آن اشاره شده است:

شانه و تراکم فرش فرش ماشینی

به تعداد ریشه‌ها یا همان گره‌ها در واحد عرضی فرش – که معمولا یک متر عرض سنجیده می‌شود-  شانه فرش گفته می‌شود و به تعداد گره‌ها یا ریشه‌ها، در یک متر از طول فرش را تراکم فرش می‌گویند. فرش ۵۰۰ شانه‌ یعنی در هر متر از عرض آن ۵۰۰ گره بافته شده و فرش با تراکم ۷۰۰، یعنی در هر متر از طول آن ۷۰۰ گره بافته شده است.

هر چه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر باشد، بافت فرش ماشینی ظریف‌تر خواهد بود. اما از نظر کیفیت، نمی‌توان گفت شانه و تراکم بیشتر، فرش را باکیفیت می‌کند. زیرا برخی از فرش‌ها را با نخ‌های بی‌کیفیت می‌بافند و با وجود سنگین بودن، بی‌دوام هستند. بنابراین اگر می‌خواهید فرش‌تان، بافت ظریفی داشته باشد، به تعداد شانه و تراکم آن توجه کنید.

ابعاد فرش ماشینی

فرش ماشینی در ابعاد مختلف تولید می شود. برخی از این ابعاد سفارشی و برخی دیگر از نظر خرید و فروش رایج می باشد.

ابعاد               نام متداول                ردیف
4*6     24 متری 1
3*4    12متری 2
2.5*3.5 9 متری 3
2*3 6 متری 4
1.5*2.25     قالیچه: 3متری، 4متری 5
2*2     دایره، گرد 6
 1.5*1.5      دایره، گرد 7
  1*1      دایره، گرد 8
    1.5*1     ذرع ونیم 9
  2*1      کناره 10
  3*1  کناره 11
   4*1   کناره 12
          0.5*0.85 پادری 13

حال یک سری از نکات دیگر را در نظر داشته باشید که هنگام خرید فرش ماشینی به آن توجه کنید .

برای کدام اتاق چه فرشی بخرم؟

پیش از خرید فرش ماشینی، باید بدانید که می‌خواهید برای کدام یک از اتاق‌ها فرش لازم دارید و چه فرشی مناسب اتاق‌تان است. در ادامه چند نکته در این باره مطرح شده است.

 

 

1. فرش مناسب اتاق‌های پررفت‌وآمد

 

هنگام خرید فرش ماشینی برای اتاق، ابتدا بررسی کنید که چه مقدار رفت و آمد در اتاق انجام می‌شود. اگر اتاق‌تان پر تردد است، پس باید فرشی انتخاب کنید که در برابر فرسودگی بادوام باشد و از الیاف مقاومی بافته شده باشد. بهترین فرش برای این اتاق‌ها، فرش‌های نایلونی هستند.

۲. فرش مناسب اتاق کودک

فرش مناسب اتاق کودک

درضمن برای اتاق‌ کودکان که ممکن است فرش را به دلایل مختلف زود به زود کثیف کنند هم باید فرشی خریداری کنید که الیاف آن محکم و در عین حال قابل شستشو باشد. معمولا فرش‌هایی که با الیاف مصنوعی تولید شده‌اند، مانند نایلون، بادوام‌تر هستند.

۳. اتاق مهمانی

برای اتاق‌ مهمانی بهتر است فرشی انتخاب کنید که رنگ مناسبی داشته باشد. الیاف و پرز فرش‌های اتاق مهمانی هرچه نرم‌تر و پرپشت‌تر باشد، بهتر است. فرش‌های پشمی که نرم هستند، مناسب اتاق مهمانی‌اند. در ضمن طرح‌های پیچیده و زیبای فرش را هم در نظر بگیرید. انواع فرش‌ ماشینی با طرح‌های زیبایی در بازار یافت می‌شود.

۴. بزرگ جلوه دادن اتاق‌های کوچک

خرید فرش ماشینی

اگر می‌خواهید اتاق کوچک‌تان، بزرگ جلوه کند، پس فرش ماشینی در آن بیندازید که پرپشت و البته رنگ آن روشن باشد. فرش‌هایی که از نظر کرک، پر و یکدست هستند و رنگ‌های روشنی دارند، می‌توانند محیط اطراف خود را بزرگ نشان دهند. این نوع فرش، مناسب اتاق‌های مهمانی هم هست.

 

 

بهترین برندهای فرش ماشینی در ایران

در ایران شرکت های زیادی هستند که با برند های متفاوتی فرش تولید میکنند. ما تعدادی ازبهترین برندهای فرش ماشینی را به شما معرفی میکنیم.

 

گروه کارخانجات فرش زمرد مشهد

مجموعه كارخانجات فرش زمرد مشهد در سال  1376 شروع به توليد فرش ماشيني نموده است كه در طول اين مدت  با تلاش كليه مديران ، كاركنان و حمايتهاي بي دريغ مديران ارشد و هيئت مديره روز به روز گسترده تر شده به طور يكه در حال حاضر يكي از بزرگترين و معتبرترين كارخانجات فرش ماشيني محسوب مي شود اين مجموعه ازهمان ابتدا با ترسيم اهداف دراز مدت و كوتاه مدت خود در راستاي به روز كردن ماشين آلات با تكنولوژي برتر و قطع وابستگي هاي توليدي در جهت مرغوبيت كا لاي توليدي و رعايت حقوق مصرف كننده و بدست آوردن سهم بيشتري از بازار فروش در داخل و يا خارج كشور گام برداشته است و هم اكنون اين مجموعه در چهار واحد مجزا با تعداد 700 نفر پرسنل در حال فعاليت مي باشد.

فرش ساوین

شرکت فرش ساوین با پشتوانه بیش از ربع قرن تجربه ، اولین تولید کننده فرش ماشینی 30 رنگ و 60 رنگ و صادر کننده به 5 قاره جهان با کادری مجرب و متخصص و بهره گیری از تکنولوژی برترو ماشین آلات روز دنیا انواع فرش ماشینی را جهت سلیقه های گوناگون تولید می نماید.

این مجموعه همگام با پیشگامان صنعت فرش ماشینی در جهان برنامه های خود را در جهت جلب رضایت خاطر مشتریان عزیز استوار نموده و همواره محصولی با کیفیت را با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و تولید و عمل آوری آن در واحدهای همگروه خود (نساجی رازی ، ساوین تاب) مطابق با استانداردهای جهانی تولید و عرضه نماید از اینـرو کلیـه محصولات فرش ساوین دارای نشـان ملـی استانـدارد ایران و­گواهـی نامه­ های بین المللی مدیریت­ کیفیت ISO 9001-2008 و ­استاندارد کیفیBELCORO آلمان و نشان تعالی کیفیت بوده و عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET نیز می باشد و اخذ نشان ها و کسب افتخارات گوناگون ­موید موفقیت­های بسیار و نتیجه تلاش و زحمات مدیران و پرسنل باتجربه ­آن است.

فرش طرح آتنا گردویی ساوین

فرش سورنا

 

سورنا ،تولید کننده ی فرش ماشینی در کشور ایران ،مفتخر به تولید محصولات با کیفیت و مرغوب، و جلب رضایت مشتریان در طول سالیان متمادی می باشد .گروه صنعتی سمندرخ با برند تجاری سورنا، با داشتن مدیرانی، با تجربه ی کاری 30 ساله، مشغول به تولید فرش های درجه یک در دسته های مختلف می باشد .سورنا با به کارگیری 60 نفر پرسنل متخصص در بخش مدیریت تولید فرش های ماشینی ،به تولید فرش ماشینی در سه دسته ی مجزای 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه مشغول است . سورنا با استفاده از بهترین مواد اولیه و به روز ترین تکنولوژی دنیا توانسته با عرضه ی فرش مرغوب به سراسر ایران و خارج از مرزها ،به کسب نشان های مختلف نائل گردد. سورنا طی سنوات گذشته موفق به دریافت برترین گواهینامه های استاندارد بین المللی شده که از جمله ی ان میتوان موارد زیر اشاره کرد : نشان استاندارد ملی ایران ، نشان استاندارد و مطابقت اتحادیه اروپا ، گواهینامه های ISO 10001 و ISO-9001 و بسیاری از گواهینامه های معتبر داخلی از جمله افتخارات سورنا و مجوز حضور قدرتمند این گروه صنعتی در عرصه ی تولید و صادرات ایران می باشد . هم چنین لازم به ذکر است سورنا ،با اقدام به افتتاح فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی ،توانسته حوزه ی خدمات خود را به صورت شبانه روزی و با دسترسی آسان برای مشتریان و کاربران خود ،گسترش دهد.

تابلو فرش سورنا

 

آسایش کاشان

شرکت مجتمع نساجي آسايش كاشان درسال۱۳۸۰ تاسيس و شروع به فعالیت در زمینه تولید فرش ماشینی نمود و از همان ابتدا پا به عرصه  صادرات گذاشت . با توجه به سعی و پشتکار و برنامه ریزی مناسب ، ضمن ایجاد اشتغال حدود دویست و پنجاه نفر ( بطور مستقیم )  نایل به افتخارات متعدد از جمله : طي پنج سال ( ۸۹و۹۰و ۹۲و۹۴و۹۵ ) به عنوان صادر  كننده  نمونه كشوری (ملی) و طی چهارده سال متوالی ( ازسال۱۳۸۳ لغایت سال ۱۳۹۶ ) به عنوان صادرکننده نمونه  و سال های ۱۳۹۷و ۱۳۹۸ به عنوان صادر کننده ممتاز استان (اصفهان ) انتخاب گردید. این شرکت با بهره برداری از دستگاه های پیشرفته بافندگی روز دنیا و با بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از کادر مجرب در گروه طراحی ، نسبت به تولید محصولات باکیفیت و مرغوب انواع فرش ماشینی اعم از : هزار و دویست شانه ، هزار شانه ، هفتصد شانه  ، فرش کودک ،  فریز ، گبه ، گلیم  و گلیم جاجیم اقدام می نماید . سعی و تلاش مدیران شرکت از ابتدا بر این دیدگاه استوار بوده تا بتوانند با تولید کالاهای مرغوب و قابل رقابت با مشابه  خارجی نسبت به صادرات محصولات تولیدی خود به کشورهای هدف اقدام نمایند .

فرش شاد نقش مشهد

این شرکت در قطب نـساجی کـشور در مـنطقه صنعتی، کـهن و تـاریخی کاشان، نزدیـک 12 سـال است کـه در زمـینه فـرش مـاشینی فـعالیت دارد. این شـرکت افتخـار دارد با اتکال به قدرت خداوندی ومساعی بعمل آمده درامرکیفیت، ضمن بکارگیری تکنولوژی برتر ماشینهای بافندگی، بهره مندی از کادری مجرب و کارآزموده، استفاده از مواد اولیه مرغوب، تـلفیق هنر اصیل ایرانی با ذوق و سلیقه امـروزی درترکیب رنگ ها و طـراحی نقشه ها است.

لوگوی فرش کاخ

فرش کاخ تولیـد کننده انواع فـرش1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1050 شانه با تراکـم 3100 با بهره گیری از بهترین مواد اولیه (بافته شده با الیاف بایر آلمان)  و تولید انواع تابلو فرش در سایزهای مختلف  یکی از بهترین برندهای فرش ماشینی است.

اهداف و استراتژی این شرکت ،حضور در بازارهای داخلی و جهانی و ارائـه ی محصــولات مطابق با استانداردهای ملـی و بین المللی و بـرحسب نیـاز مشتریان می باشد و در این راستا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بـراساس نوآوری و تجارب متخصصین پرتلاش خود همواره در جهت ارتقـای سطح کیفی محصولات و تامین رضایت مشتریان گرانقدرخود تلاش می نماید.

فرش شرکت کاخ

 

 

فرش امیران

مجموعه نساجی گلباف بهادر با کادری مجرب و متخصص در سال ۱۳۷۵ در زمینه تولید فرش در منطقه کاشان و آران وبیدگل فعالیت گسترده خود را شروع و زمینه شغلی مناسبی برای افراد بومی و غیر بومی این منطقه ایجاد نموده و با گام های بلند این مجموعه به سوی پیشرفت و خریداری دستگاه های مدرن جدید روز دنیا از شرکت شونهر و واندویل شروع به تولید فرش های : ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ ، ۱۲۰۰ شانه ساده دیزاین ۱۵۰۰ با تراکم ۳۶۰۰، ۱۲۰۰ شانه دیزاین ۱۵۰۰ گل برجسته با تراکم ۳۶۰۰ و انواع تابلو فرش، فرش های مدرن، فانتزی و وینتیج در رنگها و سایزهای متنوع با بهترین الیاف های اکریلیک هیت ست شده ترکیه با برند امیران تحولی عظیم در صنعت فرش بافی ایران ایجاد نموده است.

فرش شرکت  امیران

 

لوگوی فرش پامچال

“فرش پامچال” با بکارگیری تجربیات فرش دستباف در اوایل دهه 70 با نام تجاری “فرش گلمهر” و با شعار ” کیفیت، تنوع و نوآوری” فعالیت خود را در زمینه فرش ماشینی و تابلوفرش آغاز نمود و توانست با توجه به سلایق مصرف کنندگان محصولات جدیدی از جمله تابلوفرش ماشینی  و پشتی ماشینی تولید کند و با ارائه محصول با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرش ماشینی، این شرکت همزمان با بروز کردن ماشین آلات تولیدی خود در سال 1381، محصولات جدید را با برند ” فرش پامچال” به بازار عرضه کرد و حال به عنوان یکی از بهترین برندهای فرش ماشینی در ایران مطرح است.

نسترن. کلکسیون نسیم

نسترن. کلکسیون نسیم، فرش پامچال

 

فرش پایار تولیدکننده فرش 700 شانه 10 رنگ تراکم 2550 و فرش 1050 شانه تراکم 3000، در ابتدای 1394 مفتخر به تولید فرش 1200 شانه شانه تراکم 3600 خواهد بود. این شرکت محصولات داخلی را با برند پایار و محصولات صادراتی را تحت برند اعتماد به بازار جهانی عرضه می نماید.

طرح: اصفهان کرم

طرح اصفهان کرم پایار

 

 

 

توس مشهد

فرش توس مشهد

این مجموعه بر اساس پیشرفت زمان و نیاز اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در طی بیش از نیم قرن ایجاد شده است، درقدیم الایام با نبودن سیستم مکانیکی، فرش با سنت دیرینه با دستگاه های دست ساز و با به کار رفتن هنر دست بافته میشد و بنیانگذار این مجموعه از سال 1329شمسی فعالیت اقتصادی خود را شروع نمود و با ورود به سرزمین پر برکت خراسان در شهر نیشابور و کاشمر و روستاهای اطراف ، کوه سرخ و مخصوصا دررود، فرش را طبق سلیقه مشتریان آماده وبه بازارعرضه می نمود تا اینکه رفته رفته فرهنگ مصرفی تغییر پیدا نمود و فرش ماشینی جایگزین فرش دستبافت شد و با انتقال تجربیات بزرگان به نسل بعدی و تلاش مدیران و پرسنل شرکت هنر دست و ماشین به هم آمیخته گردید و تولید فرش پر آوازه ایرانی بطور مکانیکی آغاز شد ، تجربه ارزشمندی که مدیران این شرکت  درطی چندین سال در فرش دستبافت بدست آورده بودند بهمراه ورود ماشین الات بافندگی با تکنولوژی روز دنیا واستفاده از مرغوبترین الیاف ،  باعث تولید با کیفیت ترین فرش ماشینی گردید ،و ما توانستیم  بهترین ها را تولید و روانه بازار نماییم. مدیران  این شرکت افتخار می نماید که به کیفیت می اندیشند و این پندار را دارد که از ابتدا تا انتها همراه مشتریان باشند.

1200 شانه رویا

فرش اطمینان

 

گروه نساجی اطمینان (شرکت صنایع نساجی نگین اطمینان ایرانیان ) یکی از مجموعه های عظیم تولید فرش ماشینی میباشد که در سال 1374 در قطب صنعت فرش ماشینی ایران، شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی واقع در شهرستان آران وبیدگل تاسیس شد. گروه نساجی اطمینان طی سال ها فعالیت خود در صنعت نساجی کشور توانسته است در راستای تامین‌ نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی های بافت دنیا و بهره‌گیری از متخصصان مجرب، انواع فرش‌های ماشینی را با تراکم بالا، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید نماید.

فرش اطمینان

 

 

این مجموعه دارای تنوع محصولی زیادی میباشد و محصولات خود را در دسته‌بندی فرش ماشینی سنتی، فرش ماشینی برجسته، فرش ماشینی مدرن، فرش گلیم ارائه میدهد. دفتر مرکزی و کارخانه در شهر دلیجان واقع است و این شرکت در تهران نیز دارای دفتر است.

فرش پاتریس

 

 

 

فرش جردن در سال 1385 با سرمایه ی فکری ، مادی ، و دانش انسانی و به مدد تلاش و کوشش های شبانه روزی جمعی از متخصصین ، مدیران و با همفکری و مشورت گروهی از بزرگان نساجی ایران در زادگاه صنعت فرش ماشینی ایران تاسیس گردید. فرش جردن در مدت زمان تاسیس و تولید فرش ماشینی با هدف تامین رضایت مشتری به مجموعه ای از افراد با تجربه و با مهارت تبدیل گردید محصولات تولیدی این شرکت ، با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا نظیر دستگاه های تمام اتوماتیک بافندگی وندویل و شونهر در دسته بندی های 500 ، 700 ، 1000 و 1200 ، 1500 شانه دست بافت گونه به بازار عرضه می گردد. کلیه ی محصولات فرش جردن دارای علامت استاندارد ملی ایران بوده که این نتیجه ی آزمایشگاه های مجهز و تضمین کیفیت و مهندسین مجرب و متخصصین تولید که به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند می باشد.

فرش ماشینی 700 شانه برجسته ماهینی فیلی حاشیه سرمه ای

فرش جردنپ

فرش آسایش

 

شرکت مجتمع نساجي آسايش كاشان درسال۱۳۸۰ تاسيس و شروع به فعالیت در زمینه تولید فرش ماشینی نمودو از همان ابتدا پا به عرصه  صادرات گذاشت .این شرکت با بهره برداری از دستگاه های پیشرفته بافندگی روز دنیا و با بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از کادر مجرب در گروه طراحی ، نسبت به تولید محصولات باکیفیت و مرغوب انواع فرش ماشینی اعم از : هزار و دویست شانه ، هزار شانه ، هفتصد شانه  ، فرش کودک ،  فریز ، گبه ، گلیم  و گلیم جاجیم اقدام می نماید .

فرش ۱۲۰۰ شانه گلستان

فرش ۱۲۰۰ شانه گلستان

 

معرفی بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی در ایران

معرفی بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی در ایران

 

شرکت پترو پلی استر

 

شرکت پترو پلی استر با هدف ايجاد تحول و نوآوري در صنعت ریسندگی کشور،تأسيس و با شعار “تولید ایرانی ـ افتخار ایرانی” عزم خود را در جهت نقش‌آفرینی در اين صنعت آغاز نمود. شرکت پترو پلی استر در راستاي تحقق  اهداف عالیه خود، کیفیت، تنوع تولیدات و مسئولیت‌پذیری را مبناي فعاليت خود قرار داده است. برنامه‌ریزی برای تأمین نظر مشتریان جزء استانداردهای مدیریتی این مجموعه است. این کارخانه با بهره‌مندی از ماشین‌آلاتSSM  سوئیس و کلیه امکانات جانبی تلاش کرده است تا محصولات متنوع و باکیفیتی را در اختیار مشتریان قرار دهد. تولیدات شرکت پترو پلی استر نیازهای گستره وسیعی از صنایع داخلی و منطقه‌ای را تأمین می‌کند. تولیدات این شرکت شامل طیف متنوعی از نخ پلی استر (تولید شده به روش ایر تکسچره)، نخ‌های 300 الی 4000 دنیر رنگرزی شده، خودرنگ، ملانژ و… است. دامنه مصرف نخ‌های تولید شده در این شرکت شامل استفاده در صنایع پارچه بافی مانند استفاده در پارچه فاستونی، تریکو، پارچه پرده‌ای، پارچه رومبلی، پارچه روکش صندلی اداری، پارچه روکش صندلی خودرو و صنایع فرش ماشینی مانند خاب فرش، تار و پود فرش و صنایع دیگری مانند تولید پتوی سفری و… را در بر می‌گیرد. این شرکت یکی از بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی در ایران محسوب میشود.

هیأت موسسان شرکت پترو پلی استر با تکیه بر تجربه سه نسل مدیریت صنعت نساجی و با فراهم کردن دانش و فن‌آوري روز جهان و ارائه کيفيت مطلوب توليدات، آماده ایجاد تحولی نوین در صنعت نساجی کشور هستند. اين شرکت با اعتماد به توانایی‌‌های خود، تلاش روزافزونی خواهد داشت تا محصولاتی منطبق با تمامی استانداردهای روز دنیا در اختیار بازارهای داخلی و خارجی قرار دهد. توجه به افزایش توانایی‌های تئوری و عملکردی صنعت نساجی در سراسر کشور، یکی از اهداف عالیه شرکت پترو پلی استر است.

 

الیاف ابریشم ماهان دلیجان

شرکت الیاف ابریشم ماهان که یکی از زیر مجموعه های گروه صنعتی بازرگانی ابریشم ماهان می باشد، در سال 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون یکی از برجسته ترین تولید کنندگان الیاف پلی استر در ایران با ظرفیت تولید سالانه 15000 تن می باشد. از مهمترین محصولات این شرکت می توان به الیاف کتان تایپ با ظرافت بالا (1/5دنیر) و همچنین الیاف سالید با ظرافت و رنگ های متنوع، تهیه شده از مواد اولیه ی ویرجین، ریسایکل و ترکیبی اشاره نمود. این شرکت تولیدی با بهره گیری از روش های نوآورانه محصولات خود را به برندی برتر و منحصر به فرد برای مشتریان خود در هر سطحی از تقاضا تبدیل نموده است. با توجه به کیفیت ویژه ی محصولات تولید شده، این الیاف دارای کاربرد در صنایع ریسندگی و پوشاک، منسوجات بی بافت، موکت سازی و نخ فرش، صنایع خواب و پرکنی، مبلمان و عروسک سازی، خودروسازی، چرم مصنوعی و … می باشد. این شرکت در واقع یکی از  بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی در ایران به حساب می‌آید.

شرکت ریسندگی نخ فرش ماشینی وابل ریس از سال ۷۷ در استان قم ، جاده کاشان به دلیل نزدیکی به بازار کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی کشور تاسیس گردید . با توجه به کیفیت مطلوب نخ های این شرکت جایگاه خود را در صنعت پیدا نمود و هم اکنون به عنوان یکی از بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی  خود را مطرح کرده است.

امروزه وابل ریس  با نزدیک به ۲۰ سال سابقه ی تولید مفتخر است با تولید انواع نخهای آکریلیک و پلی‌استر در نمرات از ۱۰٫۵ متریک جهت تولید انواع فرش های ماشینی فعالیت نماید . این شرکت با اشتغال حدود ۵۰ نفری توانسته است یکی از تولید کنندگان موفق در این عرصه باشد .  کلیه تولیدات این واحد بطور مستمر در خط تولید نمونه برداری گردیده و در آزمایشگاه شرکت آزمایش و با استاندارد ملی ایران  مطابقت می‌گردد.

این شرکت با برخوداری از نیروهای کارآمد و متخصص در خدمت صنعت فرش ماشینی کشور می باشد.

از عوامل موفقیت شرکت نساجی وابل ریس را ، مشتری مداری ، تمرکز بر کیفیت ، صمیمیت ، تلاش با برنامه کارکنان را می توان ذکر نمود .

 

 مزایا فرش ماشینی

به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه فرش ماشینی نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزانتری دارد و از مزایای آن ساده‌تر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیت‌تر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است.

بورس فرش ماشینی

یکی از بورس های فرش ماشینی در تهران هفت تیر است که اکثر برندها و نمایندگی های معروف را آنجا میتوان پیدا کرد  و دیگری بازار مولوی است. برای خرید قرش ماشینی میتوانید  به این بازارها بروید و از نزدیک فرش را نگاه کرده قیمت بگیرید و در نهایت خرید فرش ماشینی را انجام دهید. توصیه ما این است که از بهترین برندهای فرش ماشینی در ایران خرید کنید.

یک سری فروشگاه آنلاین نیز وجود دارد که میتوان برای خرید فرش ماشینی به آنها نیز مراجعه کرد. از جمله این فروشگاهها می‌توان به شهر فرش ، فرش آنلاین   اشاره نمود.

جمعبندی

برای خرید فرش ماشینی ابتدا تعیین کنید برای کجا میخواهید این خرید را انجام دهید لذا سایز فرش ماشینی را بدست آورید. سپس یکی از بهترین برندهای فرش ماشینی را جهت خرید انتخاب کنید. ابتدا به بازار آنلاین سر بزنید و قیمت‌ها را چک کنید. ولی توصیه ما اینست که برای خرید نهایی به بازار فیزیکی بروید و آنجا خرید را انجام دهید.‎

 

منابع

 منبع 1، منبع 2، منبع 3 ، منبع 4