نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

نمایشگاه لیزر و فوتونیک | چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک تهران 99

تاریخ برگزاری نمایشگاه لیزر و فوتونیک

صفحه تخصصی نمایشگاه لیزر و فوتونیک با همکاری مشترک مرکز نوآوری لیزر ایران و نشریه اقتصاد و نمایشگاه

در این صفحه می توانید اخبار مربوط به چهارمین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک، اطلاعات برگزار کننده ،معرفی برندهای برتر و گفت و گو با مدیران این صنعت ، لیست شرکت کنندگان به همراه راهنمای جامع خدمات نمایشگاهی، غرفه سازی و تاریخچه نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک تهران را مشاهده کنید.

برگزار کننده: مرکز نوآوری لیزر و فوتونیک

گاه شمار نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه لیزر و فوتونیک

برگزار کننده نمایشگاه لیزر و فوتونیک

شرکت مرکز نوآوری لیزر ایران  مجری برگزار کننده چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی لیزر فوتونیک 

راه های تماس با مرکز نوآوری لیزر ایران:

مرکز نوآوری لیزر ایران

ثبت نام در نمایشگاه لیزر و فوتونیک

جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک تهران   فرم زیر را تکمیل فرمایید .

دسترسی سریع به صفحات مرتبط با نمایشگاه لیزر و فوتونیک

راهنما

اخبار نمایشگاه لیزر و فوتونیک

آرشیو اخبار >

همه چیز درباره نمایشگاه لیزر و فوتونیک

پدیده شکل‌گیری نور یکی از زیباترین نشانه‌های قدرت پروردگار می‌باشد که قدرت سحر انگیزش در شکل‌ها و زمان‌های مختلف از کهکشان‌ها و پدیده‌های سماوی گرفته تا اعماق اقیانوس‌ها، چشم‌انداز‌های خارق‌العاده‌ای را به جهانیان هدیه داده است. اهمیت استفاده از لیزر امروزه به گونه ای است که پیشرفت بسیاری از صنایع و فناوری ها مانند صنایع فضایی، پزشکی، مخابرات و صنایع نظامی مدیون دستاوردهای لیزر می باشد.

امروزه در صنعت، لیزر به طور قطع یک ابزار بی‌رقیب است به‌گونه‌ای که امروزه بسیاری از قطعات حساس و دقیق در صنایع استراتژیک و پیشرفته فقط و فقط با لیزر ساخته می‌شوند. لیزر قادر است ورقه‌های فلزی ضخیم را با سرعت بالا برش داده ، یا با سرعت و دقت بالا روی سطوح فلزی و غیر‌فلزی کنده‌کاری نماید. همچنین، لیزر می‌تواند بین فلزات نا‌همجنس و یا الیاژ‌های خاص، جوش‌هایی را ایجاد کند که قبلا با هیچ تکنیکی قابل انجام نبوده و به همین دلیل در صنایع ساخت هواپیما ، کشتی، اتومبیل و بسیاری دیگر از صنایع حساس، بکار می‌رود. از سویی دیگر در یک چشم‌انداز جدید، فناوری پیشرفته موسوم به Li-Fi که بر اساس انتقال داده از طریق نور پایه گذاری شده، یک شگفتی تمام عیار در صنعت ارتباطات به شمار می‌رود که بی‌گمان نشانگر پیدایش افقی جدید در عرصه ارتباطات خواهد بود.

در زمینه پزشکی نیز، لیزر علاوه بر کاهش درد و رنج حاصل از جراحی‌های سنتی، توانسته است تحولات شگرفی در درمان بیماری‌های مختلف ایجاد نماید. به گونه‌ای که امروزه به جای استفاده از چاقوی جراحی در درمان بیماری‌های مختلف مانند پوست، چشم پزشکی، اورولوژی و سنگ کلیه، پزشکان با بکارگیری لیزر توانسته‌اند جراحی مورد نظر را به صورت سرپایی و بدون عوارض جانبی حاصل از جراحی‌های سنتی مانند عفونت، خونریزی و بستری‌های دراز مدت انجام دهند. همچنین استفاده از لیزرهای زیبایی یکی از بخش‌های جذاب و کاربردی لیزر در حوزه سلامت و زیبایی محسوب می‌شود که بسیاری از متخصصین حوزه زیبایی را به خود جلب کرده است.

با توجه به اهمیت لیزر نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک هر ساله در محل برگزاری نمایشگاههای بین المللی لیزر برگزار میشود.

مرکز نوآوری لیزر ایران، مجموعه‌ای حرفه‌ای است که بهترین امکانات را برای شکوفایی ایده‌های خلاقانه در زمینه گسترش و ساخت دستگاه‌های پرکاربرد با بهره‌گیری از توانمندی‌های صنعت لیزر و فوتونیک فراهم آورده است. . این مرکز از یک سو با تمرکز بر آموزش‌های تخصصی در راستای گسترش آگاهی افراد در زمینه صنعت لیزر و کاربردهای آن در حوزه‌های مختلف، گام برداشته و از سوی دیگر به هدف رونق‌بخشیدن به ساخت ابزارهای کاربردی با سرمایه‌گذاری بر ایده‌های خلاقانه و کارآفرینی و نیز به بار نشستن پتانسیل‌های موجود میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به میدان کسب و کار این صنعت وارد شده است. این مرکز همچنین به عنوان تنها شتابدهنده تخصصی حوزه لیزر در ایران، برای افراد، گروه‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآور، حمایت مالی و دسترسی به بزرگ‌ترین شبکه مشاوره و حل چالش‌ها در زمینه لیزر و اپتیک را امکان‌پذیر ساخته است.  هدف ما پشتیبانی از کسب و کارهای جدید توسط کارآفرینانی است که در قالب واحدهای نوپا و نوآور در زمینه‌های مختلف فعالیت کرده و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن را دنبال می‌کنند. اگرچه در  سال1395 مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران، مرکز نوآوری را تأسیس نموده و تأمین اعتبارات آن را از مجاری دولتی و غیر دولتی به عهده گرفته است، اما سیاستگذاری و نظارت بر حسن اجرای کلیه فرآیندهای جذب نیروهای خلاق در غالب استارتاپ‌ها و یا شرکت‌های دانش‌بنیان، بر عهده ریاست مرکز نوآوری می‌باشد که تنها مرجع پاسخگویی در زمینه درخواست، پیگیری، سوال و هرگونه اطلاعات در خصوص جذب نیرو است.

نگاهی به ادوار نمایشگاه لیزر و فوتونیک

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک صحبت کنیم.

سومین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک تهران ۱۸ تا ۲۰ آبان 98 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

مطالب پیشنهادی

انتشار دهید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top